Укладання штучного газону, устрій і монтаж

Фахівці Kiev Home допоможуть підготувати основу і укласти штучний газон на вашій ділянці в Києві та Київській області. Допоможуть розрахувати необхідні матеріали і потрібну кількість штучного газону. Зроблять все якісно і максимально швидко.

штучне покриття газону

штучна трава газону

В укладанні синтетичного газону немає нічого складного і загадкового, якщо ви вирішили укласти газон своїми силами, поради допоможуть зробити все правильно.

Що таке штучний газон?

штучний газон

газонне покриття

Штучний газон (трава) – синтетичне покриття схоже на натуральну траву. Виготовляється з синтетичних, поліетиленових волокон приклеєних або вшитих в каркасну тканину. За своєю структурою, способом виготовлення схожий з килимовими покриттями. Синтетичні травинки бувають різної висоти, товщини, забарвлення.

різнобарвна трава

кольорова гамма газону

Більшість штучних газонів виготовляються у відтінках зеленого кольору, але існують білі, коричневі і навіть сині покриття. Підстава наповнюваних газонів заповнюється спеціальним гранульованим субстратом (піском або гумовими гранулами). Наповнювані газони після укладання готові до використання. Синтетичні газони можуть пропускати воду (застосовуються для зовнішнього використання) або не пропускати, вода залишається на поверхні покриття (використовується для внутрішніх приміщень).

Плюси і мінуси синтетичної трави в порівнянні з натуральним газоном (укладання натурального газону).

штучний газон в спортзалі

штучне покриття спортзалу

Плюси

  • Висока зносостійкість, може застосовуватися в місцях з підвищеним навантаженням: транспортні заїзди, спортивні майданчики, спортзали, кімнати ігор і т.д.
  • Мінімальний догляд та обслуговування. Не потрібно удобрювати, монтувати автоматичний полив, стригти, мульчувати і аерувати, як звичайний газон. Синтетична трава при забрудненні просто чиститься і миється.
  • Стійка до їдких, агресивних, миючих речовин.
  • Високий діапазон робочих температур.
  • Широка область застосування, практичність. Застосовується всередині і зовні приміщень.
  •  Простота і швидкість монтажу.

Мінуси

  • Це не природний,а штучний матеріал.

Підготовка основи

вирівнювання поверхні

підготовка основи

Укладання штучного газону нескладна. Спосіб укладання синтетичного газону нагадує укладку ковроліну. Для укладки потрібна щільна, стійка, рівна поверхня. Розміри у різних виробників штучного газону можуть відрізнятися. Задуматися про розміри треба, щоб мінімізувати відходи і кількість стиків, які не надають краси газону. Матеріали для обробки стиків, обрізки полотен коштують грошей. Якщо ви не впевнені, співробітники Kiev Home розміряють і порахують необхідну кількість штучного покриття і матеріалів для монтажу.

Рослинність на запланованій ділянці необхідно видалити, механічно або застосовуючи різні гербіциди. Газон можна укладати поверх насипної основи (вирівняний і ущільнений ґрунт, пісок) і на бетонну. Товщина бетонної основи 50-150 мм (залежно від структури ґрунту).
штучний газон затоплений

затоплений газон

Підстильний шар підсипають щебенем, нижній шар – щебенем великої фракції 40-60 мм., верхній – дрібний щебінь, відсів або пісок. Поверхня ущільнюється (трамбуванням або віброплитою) і проливається водою, просілі ділянки підсипаються відсівом додатково. Штучний газон чудово пропускає воду, дренаж повинен ефективно її відводити, інакше калюж на газоні не уникнути, як на фото поруч. Якщо штучний газон укладається на бетонну основу, вона спочатку має бути під ухилом і відводити надлишки води.

Укладання і приклеювання газону

укладка штучного газону

укладання газону

Рулони слід розгортати в одному напрямку, травинки можуть бути нахилені в будь-яку сторону, це буде помітно при неправильному розташуванні полотен.

Рулони газону розкочуються і залишаються лежати на кілька годин, полотна розрівнюються, зникають складки, нерівності. Не поспішайте обрізати зайві частини, ретельно зістикуйте стики. Буває, полотна мають нерівні краї і не стикуються, тоді полотна укладаються внахлист і прорізаються між собою. Прорізаючи, потрібно намагатися потрапити між пучками синтетичної трави. Зазор між смугами допускається не більше 1-2 мм.

склеювання стиків газону

приклеювання стиків

Коли смуги газону улежались, на покритті не залишилося складок, здуття, полотна лежать рівно стик в стик, підрізаємо і приклеюємо стики. Відверніть краї штучного дерну, під краї полотен розкочується спеціальна стрічка шириною 25-30 см., половина стрічки під край одного полотна, половина під інший. Зубчатим шпателем (висота зубів 3-5мм.) наноситься клей на стрічку, не перестарайтеся з клеєм, щоб він не виліз на поверхню газону.

Після того, як клей нанесено, акуратно зістикуйте смуги, це, напевно, найвідповідальніша частина всього процесу. Уникайте потрапляння клею на синтетичні травинки. Поступово відвертайте смуги газону назад, стикуючи краї.

підрізування газону

підрізування зайвих частин

Тепер можна обрізати всі зайві шматки газону.

Краї галявини потрібно закріпити клеєм, довгими цвяхами, шпильками або притискними планками.

КОРИСНІ ПОРАДИ

  • Не слід ходити по недавно приклеєних швах, клей повинен висохнути.
  • Якщо у вас надлишки клею потрапили на травинки, можна обережно протерти ганчіркою змоченою в розчиннику.
  • Не наносити клей понад норму.
  • Ніколи не наносити клей на мокру стрічку.
  • Не допускайте потрапляння пилу, сміття на стрічку і клей.

НЕОБХІДНІ ІНСТРУМЕНТИ:

  1. Міцний ніж з лезами «трапеція» або шириною полотна 25 мм., звичайний шпалерний ніж не підійде.
  2. Шпатель з висотою зубів 3 мм.
  3. Рулетка.
  4. Граблі, жорстка мітла, лопати.
  5. Ручний каток або віброплита.
  6. Молоток і шпильки (якщо підстава не бетонна) або перфоратор, дюбелі (бетонна основа).

Наповнення штучного газону

наповнення газону гранулами

наповнення газону гранулами і піском

Після того, як дерен був покладений, потрібно заповнити його наповнювачем. Наповнювачем служать гумові гранули або дрібнозернистий пісок фракцією 0,3-0,6 мм.

Нанесіть тонкий шар наповнювача, рівномірно розподіливши його по площі газону, можна використовувати сівалку для насіння або добрив. Після мітлою прометіть поверхню, щоб наповнювач проник між травинками, як можна глибше.

Таких операцій може знадобитися кілька, поки не буде досягнутий потрібний рівень заповнення.

гранули для газону

наповнювач газону

Кількість наповнення залежить від виду штучного газону і висоти травинок (в середньому 15-20 мм). Якщо ділянка зі штучним газоном планується для дитячих майданчиків або спортивних ігор, кращим варіантом буде гумовий гранулят, такий наповнювач пом’якшить падіння і допоможе уникнути травм.

Наповнення гумовими гранулами після закінчення 3-5 місяців необхідно поповнювати, гранули з часом розносяться взуттям, розсипаються за кордону газону.

КОРИСНІ ПОРАДИ

  • Не висипайте наповнювач однієї купою, розподіляйте поступово в декілька заходів.
  • Перед укладанням нехай рулони трави полежать на сонці, покриття стане м’якшим, з ним легше буде працювати.
  • Переконайтеся, що на майданчику буде ефективно відводитися вода.
  • Не всякий пісок підходить як наповнювач.
  • Відразу, на етапі планування, розрахуйте, якої ширини рулони вам необхідні, як будуть укладені.
  • Перед тим як відрізати частину, ретельно все перевірте, щоб всі полотна лежали на своєму місці і не роз’їхалися.
  • Завжди використовуйте гостре лезо, щоб уникнути травм і пошкодження покриття газону.
  • Завжди зберігайте наповнювач в сухому місці.

Догляд за синтетичним газоном

Ненатуральний газон не примхливий, але вимагає певного догляду. Штучну траву потрібно вичісувати спеціальними щітками з нейлону приблизно раз на тиждень. Впалі гілки дерев, листя, інше сміття потрібно відразу прибирати, вони здатні заплутати ворс, принести безліч незручностей, пошкодити покриття. Проростаючі бур’яни, зазвичай на краях газону, слід ретельно видаляти. Допускається застосування гербіцидів в суху погоду. Недопалки, жуйки, гострі предмети здатні пошкодити покриття і відновити його буде нелегко. Не допускається застосування лопат та інших механічних пристроїв для прибирання снігу і льоду.

Штучний газон – прекрасна заміна натуральному. Синтетичний газон незамінний, де звичайна трава не виживе чи не повинна перебувати. Штучна трава практична і довговічна, а окрас трави майже нічим не відрізняється від звичайної трави.

Також ознайомтеся з іншими видами ландшафтних робіт по посиланню ➢ Ландшафтні роботи в Київській обл.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...