Будівництво купального ставка в Київській області

Купальний ставок в с. Хотянівка Вишгородського району

В с. Хотянівка Київської області було виконано будівництво купівельної водойми. Ідея була оригінальною, але цілком здійсненною для компанії Kiev Home. Насамперед були проведені геодезичні роботи. На місці майбутньої водойми була вирита чаша, нам було необхідно належним чином окультурити її.

Формування чаші

За умовами договору із замовником ставок повинен мати достатні розміри для комфортного купання кількох людей, тому чаша була дещо розширена і поглиблена.

Вирита форма купального ставка

Вирита спочатку форма ставка

Форма була раніше викопана, але через тривале перебування в такому стані краї обсипалися, що призвело до небажаного обвалу більших фрагментів ґрунту. З метою отримання міцної основи і стін весь грунт максимально ущільнено. В деяких місцях доводилося змочувати водою. Це необхідно для виключення провалу і небажаного обвалу основи.

Для додання надійності дно і стінки вилиті з бетону, щоб уникнути обвалу піщаних стін. Будівництво штучної водойми на даному етапі має виконуватися максимально якісно.

Оформлення місця водоспаду

Замовник хотів штучний купальний ставок об’єднати з водоспадом, струмком, який одночасно є частиною очисної системи. Через нього вода повертається назад у водойму після багатоступінчастого очищення.

Але більшою мірою водоспад і струмок виконують декоративну роль, прикрашаючи простір, наповнюючи атмосферу приємним дзюрчанням води в штучному струмочку, вимощеному з річкової гальки.

Камені були великі і знаходилися на необхідному місці, тому маніпулятор уклав їх протягом години, відповідно до побажань замовника.

Камені для будівництва водоспадуУкладання валунів водоспаду маніпуляторомВодоспад з валунів піщаника

Водойма є досить просторою, тому водоспад доповнює її, по суті, фрагментом, якого бракує. Камені природного походження з тисячолітнього піщаника. Відмінно доповнять дизайн, оснастивши його шматочком незайманої природи. Одночасно з укладанням каменів до водоспаду підведений трубопровід, який об’єднує ставок і водоспад.

Створення чаші

Після укладання каменів і формування раніше виритої чаші дійшла справа до її бетонування. Це найважливіший і невід’ємний етап, так як бетон не просто надає певної форми дну, але і забезпечує надійність. Бетонування чаші ставка відбувалося із застосуванням армуючої сітки.

Бетонування чаші купального ставка

Бетонування ставка

Будь-які штучні водойми – втручання в живу природу, що порушує цілісність ґрунтових шарів, сприяючи надмірний рух. Рух грунтових шарів призведе до руйнування водойми, тому вирішено вилити дно з якісного розчину з додаванням армуючого наповнювача з фіброволокна, чаша без армування призведе до протікання і псування зовнішнього вигляду.

Камені будуть відшаровуватися і валятися на дні, в воду буде надходити дрібний пил, а через це буде постійно засмічуватись очисна система. Краще поставитися максимально відповідально, що і зроблено.

Після повного затвердіння бетону на нього покладена високоякісна гідроізоляція. В якості гідроізоляції був використаний гео-текстиль і ПВХ мембрана. Така комбінація дозволяє виключити несприятливий вплив руху шарів грунту і витоку води.

Гідроізоляція для ставка ПВХ мембранаУкладання каменю на гідроізоляцію і сіткуУкладання річкової гальки на гідроізоляцію і сітку
Створення ставка за такою технологією сьогодні є найбільш затребуваною, дозволяє зберігати цілісність, незважаючи на процеси у верхніх шарах землі.

Оздоблення водойми

Перевагою замовника була обробка ставка каменем, переважно використовувалася річкова галька. Тому що природний матеріал стійкий до будь-яких погодних факторів. Не схильний до впливу сонячного світла і снігу взимку, завжди забезпечуючи привабливий і неповторний зовнішній вигляд.

Ставок з річкової гальки

Ставок з річкової гальки

Вибір такого каменю був вельми обгрунтований:

  • Дно з нього виглядає природно, притаманний безлічі звичайних річок і озер.
  • Камені є гладкими, не завдаючи шкоди здоров’ю людей, що купаються.
  • Камені укладаються поверх гідроізоляції на морозостійкий і вологостійкий клей. Обраний склад відмінно підходить для виконання цієї роботи, забезпечуючи водойму високим експлуатаційними показниками і привабливим зовнішнім виглядом.

Заключним етапом створення ставка стало облаштування водоспаду. Камені були укладені необхідним чином і скріплені між собою клейовим складом. Фрагменти обробки посаджені на арматуру з одночасною заливкою міцним розчином.

Перевірка ставка

Коли водойма була повністю готовою, настав момент перевірки. До переваг цього проекту відноситься те, що в ньому передбачено не просто водоспад, а композиція з водоспаду і струмка.

Готовий водоспад з каменів піщаника Kiev HomeКупальний ставок із водоюСтрумок з річкової гальки Київська областьВодоспад з валунів піщаника в с. ХотянівкаВодоспад з піщаника з рослинамиКупальний ставок із гальки для купання

Вода з джерела  дзюрчить, стікає в чашу, створюючи ефект присутності. Він працював протягом доби, і не було виявлено збоїв. Після кількох днів рівень води у водоймі залишався незмінним, що є достовірним свідченням високої якості робіт.

Замовити ставок 093-877-333-7

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Втілити ідею в життя