Утеплення фасадів будинків

Утеплення фасаду будинку, фасадні роботи

Плюси утеплення фасадів

Утеплення фасадів житлових будівель набуває все більшої популярності не лише в Україні, але в Європі і інших країнах, розташованих в середніх і північних широтах. Пов’язано це з постійним зростанням цін на енергоносії, за допомогою яких ми і обігріваємо наше житло, в ситуації з Україною ще і важкими політично-економічними стосунками з Росією (анексія Криму, порушення дипломатичних стосунків, війна на сході і так далі). Ціни на газ і електрику ростуть, і зробити утеплення будинку просто необхідно усім, хто ще цього не зробив. Економія енергоресурсів – газу, електроенергії може суттєво зменшити витрати, зберегти бюджет. У країнах Європи енергозбереженню і теплоізоляції приділяється особлива увага навіть після того, як будівля побудована і в ній живуть люди.

Окупність робіт по утепленню фасадів складно недооцінити. Після утеплення будівель покращується мікроклімат приміщення, температура піднімається на 3-5°, стає стабільною, перестають сиріти кути, відкоси, значно знижуються витрати на енергоносії.
Разом з усім іншим фасадні роботи несуть не лише теплоізоляційні функції, але і декоративні. Художні і естетичні властивості різноманітні, будь-який фасад будинку може стати неповторним. Фахівці Kiev Home постійно освоюють і удосконалять сучасні технології, доповнюючи їх художньою красою, що так тішить око. Ми допоможемо перетворити ваш фасад на художній екстер’єр.

Що таке утеплення фасаду?

Утеплення будинку – комплекс будівельних процесів, спрямованих на енергозбереження, підвищення комфота проживання з додатковою функцією декорування фасаду.

У утепленні потребують нові будови і здані в експлуатацію давно. Облицювання останніх важче, відповідно дорожче. Теплоізоляція проводиться зовні, при необхідності всередині.
Наші співробітники при прийомі заявок чують основне питання: “Яка ціна на фасадні роботи і матеріали?“.

Людям які планують облицьовувати стіни утеплювачем, необхідно обов’язково усвідомлювати, що утеплення фасаду процес недешевий.
Зрозуміти формування прайса з утеплення фасаду, допоможе знання послідовності процесів, здійснюваних фахівцями, вартість робіт, використання теплоізоляційних матеріалів:

 1. Підготовчий етап. Якість виконання підготовки стін грає основну роль, одна-дві пропущених нерівності, ігнорування відхилення частини споруди від вертикалі, зараження грибком, пліснявою знизять ефект теплоізоляції в кілька разів.
 2. Установка цокольного профілю. Ширина планки повинна відповідати товщині плит утеплювача. Профіль встановлюється для фіксації першого ряду плит і попередження зсуву поверхні. Чи не застигла клейова основа не витримає навантаження наступних рядів.
 3. Обробка віконних прорізів. Етап включає облицювання укосів утеплювачем, частіше це екструдований пінополістирол, установку зовнішніх фасадних кутів. Від професіоналізму виконавця залежить наявність / відсутність конденсату в нижній частині рами. Скупчення крапель води здатне зволожити стіни, викликати неприємні явища, грибок, цвіль.
 4. Підготовка клейового розчину, закріплення утеплювача – трудомісткий, відповідальний процес. Одна людина не впорається, повинна діяти злагоджена, висококваліфікована бригада.
 5. Зміцнення утеплювального шару. Армований шар формується сіткою. Матеріал використовують особливо на складних ділянках, запобігаючи виникненню тріщин – віконні дверні прорізи, декоративні елементи.
 6. Декорування фасадів, заключний етап. Надати будівлі естетично привабливий вигляд після теплоізоляції можна різними способами і матеріалами. На цій стадії здійснюється узгодження з замовником.

Вище наведена загальна схема процедур з облицювання фасаду з метою утеплення.

Визначення обсягів, використання технологій, матеріалів обов’язково після консультації фахівця. Професіонал врахує параметри будови, скласти кінцеву кошторис на фасадні роботи, ціна яких індивідуальна.

Утеплення пінопластом, мінеральною ватою, пінополістиролом

фасад утепленого будинку

фасад будинку

фасад будинку зроблений з сайдинга

фасад будинку з сайдинга

На ринку теплоізоляційних матеріалів явними фаворитами являются: пінопласт, мінвата і екструдований пінополістирол. У кожного з матеріалів є свої плюси і свої мінуси. Який матеріал використовуватимете для утеплення будинку, вибирати вам.

Утеплення пінопластом

Пінопласт – вспінений полістирол. Лідер ринку теплоізоляційних матеріалів. Прекрасний матеріал, утеплення стін пінопластом набирає все більшої популярності.

Плюси утеплення пінопластом

 • Легкий матеріал, простий в обробці і монтажі.
 • Ціна пінопласту. Порівняно з іншими матеріалами, є одним з недорогих.
 • Практично не поглинає вологу, не вимагає облаштування додаткової гідроізоляції.
 • Прекрасні теплоізоляційні характеристики пінопласту(осередки матеріалу замкнуті, і тому відсутня конвекція повітряних потоків).
 • Хороший звукоізолятор, погано проводить звук.

Мінуси пінопласту

 • Слабка механічна міцність, крихкий матеріал.
 • Пінопласт погано проводить повітря.
 • Схильний до руйнувань під дією агресивних рідин (ацетони, розчинники, нітролак і так далі ).
 • Висока міра горючості.
утеплення фасаду будинку пінопластом

утеплення пінопластом

Вибираючи пінопласт для утеплення фасаду будинку, ви робите прекрасний вибір, а при грамотному монтажі усі його недоліки можна звести до нуля, і він прослужить довгі роки. Щоб підвищити механічну міцність фасаду з пінопласту, на поверхню фасаду необхідно наносити армуючий клейовий шар. А для фінальної обробки не застосовувати фарб і лаків на ацетоні і розчинниках, кращий варіант – фарби на водній основі.

Утеплення фасаду мінеральною ватою

утеплення будинку мінеральною ватою

Утеплення приватного будинку мінватою

Мінеральна вата – вона ж скловата, шлаковата, кам’яна або базальтова вата. Виготовлена з розплавленого скла, шлаку, гірської породи ( частіше базальт). Застосовується як теплоізоляційний матеріал. Представлена у вигляді рулонів і плит різних розмірів. Фасадні роботи і процес монтажу трохи відрізняється, від пінопласту.

Плюси мінеральної вати

 • Мінвата має відмінні теплоізоляційні показники.
 • Висока стійкість до більшості їдких і токсичних речовин (ацетони, розчинники).
 • Витримує високі температури, дію відкритого вогню. Негорючий.
 • Висока міра звуко- і шумоізоляції.
 • Дає можливість поверхням “дихати”, запобігає виникненню пліснявих формувань, корозії і так далі.
 • Має найбільш тривалий термін експлуатації ( до 70 років).

Мінуси мінвати

 • Мінеральна вата має перевагу, чим пінопласт і екструдований пінополістирол. Тому матеріал складніший в монтажі і вимагає додаткового кріплення.
 • Вбирає воду, втрачає свої теплоізоляційні властивості,тому вимагає особливого монтажу для підтримки утеплювача в належному стані ( гідро- і пароізоляції ).
 • Вартість мінеральної вати вища за пінопласт.
 • Неприємний в роботі матеріал. Слід застосовувати засоби захисту: респіратори, рукавички і так далі. Не рекомендується працювати з мінватою алергікам.
схема пристрою утеплення мінватою

схема утеплення мінватою

Утеплення фасаду мінеральною ватою, при правильному монтажі, служитиме довгі десятиліття. Хоча і має теплоізоляційні властивості трохи нижче піностиролів, прекрасний утеплювач для вашого фасаду будинку, а за характеристиками пожежобезпеки йому немає рівних.

Утеплення екструдованим пінополістиролом

Екструдований пінополістирол – близький родич пінопласту, але виготовлений трохи за іншою технологією і має інші характеристики.

Плюси екструзійного пінополістиролу

 • За теплоізоляційними характеристиками перевершує мінвату і пінопласт.
 • Менш схильний до механічних ушкоджень, щільніше і твердіше за пінопласт.
 • Довговічний матеріал.
 • Менш горючий, ніж пінопласт.
 • Менш схильний до руйнівної дії розчинників.
 • Водонепроникний.

Мінуси пінополістиролу

 • Ціна значно дорожча за пінопласт.
 • Поступається мінеральній ваті за протипожежними характеристиками.

Широко застосовується як теплоізоляційний матеріал. Не дивлячись на завищену ціну, прекрасно справляється з поставленими завданнями по утепленню будинків.

Не важливо, який матеріал ви вибрали як основу теплоізоляції вашого будинку, при грамотному монтажі теплоізоляційна система фасаду ефективно служитиме довгі роки. На даний момент утеплення фасаду і енергозбереження – первинне завдання.

Підсумок

Існує безліч способів утеплення фасадів: мокрий спосіб утеплення, вентильовані фасади ( алюмінієві фасади, сайдинг і так далі ), термопанелями і їх комбінації.

Співробітники Kiev Home кваліфіковано виконають роботи по утепленню будинку в Києві і Київській області. Не важливо, кого ви вибрали в ролі виконавця теплоізоляційних робіт: Kiev Home або інших кваліфікованих фахівців, а може плануєте утепляти будинок своїми руками – неодмінно проведіть роботи по утепленню. Ви отримаєте теплий будинок і значну економію вашого бюджету.
утеплення будинків пінопластом

утеплення фасадів будинків у Києві

Замовити утеплення свого будинку ☎ 099-705-28-99
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *