Утеплення стін пінопластом в Києві

Теплоізоляція приватного будинку пінопластом

утеплення стін пінопластом

утеплення пінопластом

Київський клімат не завжди радує нас теплою зимою, а зростання цін на енергоносії радує ще менше. Утеплення будинку, заощадження необхідного тепла – мета №1 в будівельній галузі. Фахівці Kiev Home мають багаж знань і досвіду, постійно практикуються, вивчають, вдосконалюють нові технології, що дозволяють якісно і з мінімальними втратами бюджету зберегти дорогоцінне тепло.

Телефон для заказа: 099-705-22-99

Опис і переваги

лист пінопласту

пінополістирол

Значущими критеріями вибору пінопласту є його щільність і товщина.

Вище щільність – вища вартість матеріалу. Використання пінопласту низької щільності призведе до високої пошкоджуваності фасаду. Оптимальним варіантом вважається щільність 25 (ДСТУ), багато виробників випускають полістирольні плити за своїми технічними умовами 25 (ТУ), плотносні характеристики дуже занижені.

Від товщини пінопласту залежать його теплоізоляційні характеристики. Товщина шару утеплювача повинна бути такою, щоб у місці зіткнення зі стіною була температура вище точки роси на 6°, а точка роси перебувала в утеплювачі, тому що пінопласт погано проводить вологу, вода не накопичується в стіні. В іншому випадку під шаром утеплювача буде випадати конденсат, що руйнує стіни і клейове з’єднання фасаду. Середнє значення, яке перешкоджає утворенню конденсату і дозволить ефективно знизити тепловтрати, прийнято вважати товщиною 50 мм. Не виключається використання більш товстого утеплювача, але це призведе до завищеної вартості.

 • У сукупності з енергозберігаючими вікнами утеплення стін пінопластом здатне значно знизити витрати на опалення приміщень.
 • Пінопласт – прекрасний звукоізолятор.
 • Не вбирає вологу, не схильний до гниття.
 • Фасад утеплений пінопластом здатний витримувати великі механічні навантаження, не перенавантажуючи фундамент своєю вагою.
 • Ціна демократична, легкодоступний.
 • Теплоізоляцію стін листовим пінополістиролом використовують в капітальному будівництві приватних і квартирних будинків, реконструкції будівель. Легкий при монтажі та обслуговуванні матеріал.

Нюанси утеплення стін пінопластом

 • Пінопласт використовують тільки для систем зовнішнього утеплення.
 • Роботи проводяться при температурі не менше 5 ° і не більше 25 °.
 • Якщо тривалий час пінопласт, залишений на стіні без армуючого шару, то він почне жовтіти і пиліть.
 • Плитковий клей дешевший спеціального клею для утеплювача, але при цьому знижується якість роботи.
 • Для зручності роботи фахівці рекомендують монтувати будівельні ліса в 25 см від стіни.

Роботи по утепленню фасадів

роботи з утеплення будинку пінопластом

теплоізоляція будинку

Необхідно зняти зі стін вентиляційні решітки, кондиціонери, водостічні труби, дроти і прожекторні лампи. Деякі комунікації можна залишити і закрити утеплювачем. Двері, вікна, ганок, вимощення закривають поліетиленом, приклеюючи його за допомогою широкого малярного скотча. Перевіряють на міцність штукатурку, всі виявлені недоліки стін усувають, виявляють нерівності і ухили. Якщо стіни були пофарбовані масляною фарбою, то її слід відчистити, так як вона суттєво знижує адгезійні характеристики поверхні або застосувати грунти, що містять кварцовий пісок (Полімін АС-3, Ceresit СТ-16). Завершальний етап підготовки стін – грунтовка, якщо ви не загрунтували стіни вищезгаданими грунтами.

Якщо зазнаєте фінансових труднощів, то утеплення стін пінопластом можна розбити на два етапи.

Етап №1: монтаж і армування

За допомогою гідроуровня на всіх кутах будинку необхідно виміряти нижню межу стін, яка буде утеплена пінопластом. По цим точкам натягують капронову нитку і встановлюють стартовий (цокольний) профіль. Ширина цокольного профілю відповідає товщині утеплювача.
Профіль кріпиться дюбель-цвяхами через кожні 20-30 см. Планки стикуються сполучними елементами. Не можна з’єднувати профіль внахлист.
Клей готують з розрахунком на 1-1,5 години роботи. Технологія нанесення клею на пінопласт залежить від рівності стін:

 • стіни рівні, перепади не більше 0,5 см – клей наносять на всю поверхню плити за допомогою зубчастого шпателя (гребінки);
 • перепади поверхні стін близько 1 см – клей наносять по всьому периметру , в центрі смужками шириною 4 см;
 • стіни нерівні, перепади складають близько 1,5 см – клей наносять товстим шаром по периметру плити, відступаючи від краю плити на 3 см, в центрі плити роблять 5-6 клейових маячків через однакові відстані один від одного.

Плити укладають знизу вгору, після нанесення клею плиту треба прикріпити протягом 20 хвилин. Утеплювач прикладають до стіни, змістивши від необхідного місця на 2-3 см, вирівнюючи лист по площині, переміщують і впритул притискають до сусідніх плит, відстань між ними не повинна перевищувати 2 мм. Зазори закладають будівельною піною або вузькими смужками пінопласту. Виступаючий клей відразу прибирають. Обов’язково потрібно перевірити правильність монтажу кожної плити. Щоб плити знаходилися в одній площині, натягують капронову нитку від кута до кута. Кожен наступний ряд повинен лягати зі зміщенням в підлогу листа, за аналогією з цегляною кладкою.

Наклеюючи плити, потрібно стежити за тим, щоб їх стики не утворювали вертикальну лінію з віконними прорізами, середня величина зсуву повинна становити близько 20 см. По кутах будинку плити утеплювача з’єднують з перев’язкою.

Після повного висихання клею (приблизно через 1-2 дня) плити додатково зміцнюють за допомогою пластикових дюбелів, які фіксуються забивними цвяхами (пластиковими або сталевими). Довжина дюбеля відповідає товщині утеплювача + 5 см.

Для профілактики появи тріщин в кутах і отворах приклеюють смуги армуючої сітки на армуючу суміш.


Після висихання грунтуємо кварцевою грунтівкою (наприклад Ceresit CT – 16).

Куточки з перфорацією використовують для зміцнення кутів будинку, їх змащують клеєм, а потім щільно притискають до утеплювача.

Склосітка кріпиться на клейовий розчин, розгладжується як шпалерні листи, уникаючи утворення бульбашок і складок. Важливо, щоб сітка була всередині клейового шару, а не поверх утеплювача і смугами один на одну не менш 10-15 см.

Утеплення стін пінопластом – трудомістка робота, вимагає особливих умінь. Неякісне укладання утеплювача призведе до марної трати часу і безглуздих фінансових витрат на матеріали. Саме тому утеплення будинку варто довірити професіоналам. Середня вартість утеплення стін пінопластом в Київській області становить 350 грн. за 1 м² (робота + матеріали).

Етап №1: обробка і фарбування

Проводиться фінальна обробка. Можлива обробка штукатуркою (“короїд”, “камінчик”, “баранчик”), обробка натуральним каменем або фарбування структурними чи звичайними фарбами.

нанесення короеда на утеплений фасад

оздоблення фасаду

Варто уникати фарб на розчинниках. Агресивні рідини можуть руйнувати структуру пінополістиролу, роз’їдати його.

Декоративні штукатурки наносяться відповідно до інструкції. Нанесення штукатурок слід проводити в суху погоду, не допускається потрапляння опадів протягом трьох діб. Якщо уникнути опадів не вдалося, обов’язково варто вкривати штукатурку. Потрапляння дощу або проведення робіт при мінусовій температурі, а також в сильну спеку під відкритим сонцем призводять до зниження експлуатаційних характеристик (не нехтуйте інструкціями виробника).
Фарбування фасаду не відрізняється особливими складнощами, фарби сохнуть досить швидко, особливо в суху погоду. Найчастіше для фарбування застосовуються валики, якщо декоративне покриття має безліч пор (“короїд”), які складно фарбувати, доцільно застосовувати пульверизатор.

Kiev Home – системи теплоізоляції

Утеплення будинку пінопластом – важливий захід, виконання цієї відповідальної роботи слід довірити фахівцям. Kiev Home виконує роботи з утеплення фасадів в Києві і Київській області, зокрема у Броварах і Броварському районі. Не нехтуйте нашими порадами – і ваш фасад прослужить довго і ефективно.
утеплення фасаду

Утеплення будинку пінопластом в Києві

Замовити утеплення будинку пінопластом ☎ 099-705-28-99
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *