Ремонт і реконструкція штучної водойми

Ремонт і реконструкція водойми в с. Зазим’я

Одне з останніх замовлень – ремонт ставка в с. Зазим’я Київської області. Ремонт і реконструкція водойми були потрібні через численні тріщини, відвалилася обробка, витік води (горе-працівники не заклали гідроізоляцію), і як сказав замовник: “Він мені взагалі не подобається”. В результаті наявних в ставку дірок, набрана штучна водойма спорожніла за 2 години. Крім цього, штучний камінь, який використовується при обробці набережної і дна, почав поступово відвалюватися, погіршуючи зовнішній вигляд комплексу.

Штучна водойма перед ремонтомПереробка водойми з водоспадомПереробка ставка

Насамперед водойма була ретельно оглянута на предмет пошкоджень, їх було багато. Як з’ясувалося, під декоративним каменем була відсутня гідроізоляція, що і призвело до витоку. Були сплановані роботи по відновленню, зміцненню основи.

За попереднім дослідженням виявлено безліч місць, де клей і зовсім був відсутній, а камінь тримався на чесному слові. Саме від якості суміші залежить довговічність ставка з водоспадом. Була виявлена явна економія витратних матеріалів та недотримання технології при створенні декоративного ставка.

Виявлено маса місць, де допущені і інші помилки, неправильний підбір фрагментів штучного каменю, і в результаті чого псування загального вигляду через надмірне стовщення шарів клею.

Створення та обробка

Ремонт штучної водойми – складне завдання, підходити до неї необхідно максимально відповідально, з розумінням. Щоб водойма вийшла довговічною і не схильною до природних факторів, необхідно чітко дотримуватися технології обробки, підготувати якісно основу, провести заміну підвідних патрубків і компонентів. Після перевірки системи циркуляції води ми приступили до демонтажу старого каменю і водоспаду. В обробці використовувався піщаник, який міг би застосовуватися для зовнішньої окантовки ставка, але для створення ставка замовником був обраний кругляк пісковика і річкова галька. Гладка, обтічна структура створює приємну поверхню для ходіння босоніж і безпечного користування ставком.

Ремонт штучної водойми продовжився з підготовки основи. Для отримання якісної онови рекомендується виконувати заливку із застосуванням армуючої сітки. Товщина шару бетону повинна бути не менше 7 см., Монолітна кам’яна основа запобіжить небажаному спучуванню клейового шару через рух грунту, а, отже, збережеться довговічність і цілісність зовнішнього вигляду.

Після чого вся поверхня ставка була покрита вдосконаленим гідроізолюючим рулонним матеріалом. Обрана бутилкаучукова мембрана, прекрасний матеріал із заявленим терміном експлуатації до 50 років, що витримує високі навантаження, що розтягується на 200%.

Гідроізоляція в штучній водоймі

Бутил-каучукова гідроізоляція

Реконструкція ставка також включала повну перебудову, будівництво зони водоспаду заново. Він був збільшений у висоту, обкладений великими валунами з натуральної гірської породи.

Укладання річковий гальки в водойміУкладання річковий гальки у водоймуУкладання гальки на клей

Камені закріплюються на клейовий склад з додатковим армуванням і фіксацією до основи. Такий підхід дозволяє уникнути в подальшому непередбаченого падіння валунів (вага до 500 кг).

Оздоблення ставка каменем – найбільш відповідальна частина складної і творчої роботи. Камінь не схильний до природних факторів, зберігаючи колір і форму. Але особливий інтерес викликають камені різного кольору і фактури, комбінування дозволяє створювати певний дизайн, дотримуючись проекту.

Для обробки поверхонь ставка був використаний натуральний валун з округлими краями. Розміри каменя і пологі краї забезпечать безпеку на випадок, якщо господар захоче в ньому скупатися або просто походити босим. Для додання оригінальності стилю був використаний камінь різних розмірів.

Оздоблення каменем всередині водойми

Оздоблення річковий галькою

При ремонті водойми використовувалися:

  • Клей водостійкий, морозостійкий Ceresit 117.
  • Сітка штукатурна.
  • Валуни пісковику, річкова галька.
  • Гідроізоляційна бутил-каучукова (EPDM) мембрана.
  • Силіконова гофрована труба 40мм.
  • Насос і фільтр Oasis.
  • Підсвічування AquaEL (3 комплекти по 3 світильника).
  • Кабель, розетки, витратні матеріали.

Результат праці

Крім стандартної обробки каменем, ставок з водоспадом також був оснащений різнокольоровою підсвіткою, що дозволило в темний час доби надати чарівну загадковість, оригінальність. Всі пристрої: насоси, фільтра, підсвічування – включаються з дистанційного пульта управління.

Підсвічування штучної водоймиСвітильники для водоймиНічне підсвічування в водойміСтавок для додання природності був обсаджений водолюбною рослинністю, яка частково забезпечує очистку води від різних забруднювачів і мікроорганізмів. Водоймище було оснащене примусовою очисною системою, що забезпечує циркуляцію води через багатоступінчастий фільтр.
Водоймище з водопадомКотрі в штучній водойміРемонт штучного водоймища в КиєвіРослини в водойміводоем и водопад из камняВодоспад з каменю піщаника

Для забезпечення природної фільтрації води застосовується регенератор. Це додаткова невелика за розмірами водойма, з’єднана двома краями з основною, наповнюється субстратом і рясно засаджується рослинністю. Вода, всмоктуючись у наповнювач, потрапляє до рослин, які переробляючи її, насичують воду киснем, потім вона повертається назад в основне водоймище.

Об’єкт був зданий за 3 тижні, замовник задоволений, і ми вирушили облагороджувати Київську область далі.

Більше інформації ➠ ставок з водоспадом і струмком в с. Хотянівка Вижгородского району

Телефон для замовлення та консультацій 093-877-333-7

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Втілити ідею в життя