монтаж стелі з гіпсокартону

Монтаж и устройство гіпсокартонного потолка

Бригада Kiev Home виконує монтаж гіпсокартону будь-якої складності: прямі і багаторівневі стелі, перегородки, арки, вирівнювання стін гіпсокартоном, ніші, полки, короби і відкоси, а також ремонт квартир у Києві. Співпрацюючи з нами, ви завжди будете впевнені, що всі елементи будуть зроблені технологічно правильно і конструкція з гіпсокартону буде стояти довго і надійно.

Монтуємо пряму стелю

Якщо ви все ж вирішили самостійно обшити стелю гіпсокартоном, ця стаття і наші поради повинні вам у цьому допомогти.

Підготовка монтажу

Вибирайте, з якого матеріалу буде зроблений каркас для кріплення гіпсокартонних плит. Він може бути з дерев’яних рейок і металевих профілів. Вибір матеріалу для каркаса залежить від відстані, на яку буде опущено стелю щодо старої, і вашого фінансового стану, так як дерев’яний каркас значно дешевший, ніж металевий. Але також варто враховувати, що дерево нестабільний матеріал, його може крутити. Та й знайти рівний, сухий брус завдання не з простих. Ми зупинимося на каркасі з металевого профілю.

Як порахувати матеріали на каркас

Металеві профілі поділяються на два види: з маркуванням UD27 – стартовий (пристінний) і CD60 – основний несучий.

Кількість UD дорівнює периметру вашої кімнати. Кількість CD – довжина кімнати поділених на 0,4 і помножити на ширину (L / 0.4 * B) + поперечка для торцевих стиків листа.

Приклад: Кімната 3 м. на 4 м.

UD = 3 + 3 + 4 + 4 = 14 м. Ділимо на 3м. (довжина профілю) = 4,6-округлюєм = 5 шт. по 3 м.

CD = 4 м. (довжина) / 0.4 м. (крок несучих CD) = 10 * 3 м. (ширина) = 30 м. = 10 шт по 3 м.

Для складання каркаса будуть потрібні деякі комплектуючі. Основні з них:

  • Прямий підвіс (П-подібний кріплення), служить для підвішування основного CD до основи стелі (крок кріплення ~ 0,5 м.);
  • Краб використовується для скріплення профілів CD між собою;
  • Саморізи з буром 9,5 мм (в народі «блішки») і саморізи по металу 25 мм;
  • Дюбель забивний 6 мм / 40 мм, якщо стеля ненадійна можна взяти 6/60 або 6/80.

Установка каркаса

Для початку необхідно відбити горизонтальний рівень стелі. Зробити це можна за допомогою будівельного рівня довжиною не менше 2-х метрів або за допомогою гідрорівня, що буде швидше і точніше. Якщо ви використовуєте гідрорівень, точки ставляться тільки по кутах кімнати, а об’єднати їх в лінії можна за допомогою «відфутболювання» шнура.

Порада: відзначати точки не обов’язково під самою стелею, рівень відзначається на рівні очей, а потім рулеткою переносяться на однакові відстані до стелі (для водяного рівня).

Відзначивши контрольні точки за рівнем стелі, прикріплюємо стартовий профіль (UD-27) по периметру кімнати. Робимо це за допомогою перфоратора і дюбелів.

монтаж стелі з гіпсокартону

Наступним кроком буде закріплення основного CD в рамку пристінного UD:

  • встановлюємо CD в стартовий на відстані 40 см. Один від одного (можна через 60 см., Але втрачається міцність і з часом гіпсокартон між профілями може провиснути);
  • поперек CD через 2,5 метра необхідно поставити перемичку з того ж профілю (довжина листа гіпсокартону становить 2,5 метра);
  • місця перетину основних профілів каркаса обов’язково скріплюють крабом, для надання йому жорсткості.

Кожен CD необхідно підвісити до стельової основи за допомогою П-образного кріплення, відстань між якими не повинна бути більше 50 см. Робиться це для того, щоб каркас був міцним і стійким. Між собою профілі скручують маленькими саморізами («блошками»). Всі зазначені відстані при розмітці відміряють від середини профілю, а кожна наступна мітка буде серединою наступного.

Електрична проводка

укладання дроту в гіпсокартоном стелі

Проводку до точок освітлення прокладають після монтажу каркасу. Для забезпечення електробезпеки всі електричні дроти поміщають в металеві або металопластикові рукава. Також забороняється використовувати ізольовані з’єднання і скручувати проводи. Коли проводка розведена до точок освітлення, приступають до закріплення гіпсокартонних листів.

Монтаж гіпсокартону

Для запобігання мікротріщин в шпаклівці, листи гіпсокартону монтують зі зміщенням, в шаховому порядку.

розташування листів гіпсокартону в шаховому порядку

Для монтажу стелі застосовують гіпсокартон (стельовий) товщиною 9 мм. Можна і 12,5 мм.. Він важчий, але і міцніший. У ванних і душових кімнатах краще застосовувати вологостійкий картон. Він відрізняється підвищеною стійкістю до вологи і пофарбований у зеленуватий відтінок.

Панелі гіпсокартону до каркасу прикріплюють за допомогою саморізів по металу (25мм). Їх необхідно вкручувати акуратно, злегка втопивши в панелі. Так їх буде легше зашпаклювати. Прикручуються листи до металевого каркаса через 25-35 см.

Після того, як листи прикручені, торцеві стики зарізаються під кутом 45 °, щоб шпаклівка на стиках мала велику товщину. Змонтована стеля грунтується і шпаклюється.

Після повного висихання шпаклівки (приблизно через 12-24 години), зачистити поверхню за допомогою дрібного наждачного паперу або абразивних сіточок.

Тепер поверхня стелі готова до фарбування. Перед фарбуванням рекомендується грунтувати ще раз, щоб прибрати пил і щоб фарба краще лягла.

Якщо для вас це здається складним, ви завжди можете звернутися в Kiev Home. Спеціалізована бригада в стислі терміни, за помірною ціною, якісно виконає монтаж гіпсокартону.

Деякі ціни Kiev Home на монтаж гіпсокартону

Найменуванняод-вим ціна
Стеля з гіпс-у прямам/кв80
Стеля з гіпс-у 2 рівні м/кв100
Стеля з закарнізним підсвічуванням м/кв130
Стіни з гіпс-ум/кв65
Перегородки з гіпс-ум/кв100
Відкоси з гіпс-ум/п70
Замовити монтаж гіпсокартону ☎ 099-705-28-99
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *