Штучний ставок з водоспадом і зоною регенерації

Ремонт ставка з водоспадом і з додаванням зони регенерації

У кінці травня 2016 року в Kiev Home надійшла заявка на ремонт штучної водойми в с.Березівка Київської області. Зі слів замовниці було зрозуміло, що ставок не тримає воду і відвалюється приклеєний камінь. Приступити до реконструкції водойми необхідно було якомога швидше, адже в ньому була ще й риба.

Ставок з водоспадом “ДО”

Приїхавши за вказаною адресою, приступили до огляду. Річкова галька місцями відвалилася, при ходьбі по водоймі камінь хрустів і відпадав – хлопці, мабуть, заощадили на клейових сумішах та інших матеріалах. Води в чаші залишилося на дні.
ремонт ставка і водоспаду
відпадає приклеєний камінь

Ремонт ставка

Після узгодження з замовницею всіх організаційних і фінансових питань ми приступили до роботи. Весь камінь був демонтований. Як гідроізоляційний шар була використана бутилкаучукова мембрана, лежала вона просто на землі, в наслідок чого після зими здуло грунт, і обробка посипалася, склад розчину і його якість залишали бажати кращого і залишилися для нас загадкою.

При демонтажі водоспаду з’ясувалося, що гідроізоляції там не було, мабуть, не вистачило :-). Результат цієї недбалості – ставок не тримав воду .

бутилкаучуковая плівка в ставкуПід гідроізоляцію заливалася основа з сітки і цементного розчину шаром 7-10 см. Бетонування чаші запобігає спучуванню оздоблювального шару, його руйнуванню. Бутилкаучукова плівка – прекрасний матеріал з тривалим терміном служби. Після огляду, переконавшись в цілісності, було вирішено зберегти гідроізоляційну мембрану і не витрачатися на покупку нової. На водоспад і зону регенерації мембрана замовлялася окремо.
бетонування зони регенерації для ставкаНа прохання господині була додана зона регенерації.
Зона регенерації – невелика додаткова водойма, що слугує біологічним фільтром. У регенеративну область засипається субстрат з дрібного щебеню або гальки, висаджуються рослини. Вода, що проходить через субстрат, фільтрується від органічних частинок, рослини переробляють їх і насичують воду киснем.
Хоча в нашому випадку і передбачалася установка напірного фільтра, область регенерації не буде зайвою, тим більше, що в ставку живуть японські карасі.
укладання каменю в ставкуОздоблення поверхні складалася з річкової гальки і валунів пісковика, частину старого каменю   Б / У вдалося використати.
Укладання оздоблювального каменю здійснювалася на вологостійкий і морозостійкий клей Ceresit CM-117 і зварену, оцинковану сітку для штукатурки. Камінці клеяться щільно, підганяються один до одного, максимально мінімізуючи шви між елементами. Клей, що потрапив на поверхню гальки, ретельно замивається.

Фото штучної водойми з водоспадом в с.Березівка “Після”

Ставок був зданий в експлуатацію в кінці червня, так як часто йшли дощі. На подив і загальну радість, жодна рослина навколо водойми не постраждала, за що нам була винесена окрема подяка. Карасі переміщені в своє природне оточення, і жили вони довго і щасливо 😉
Ставок і водоспад в с.БерезівкаПруд из гальки речнойРыбы в прудуУкладання річковий гальки в ставокставок на приватній ділянцізастосування гідроізоляції б/у

Замовити будівництво штучної водойми ☎ 093-877-33-37

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Втілити ідею в життя