Ставок з водоспадом і струмком в Київській області

Смак до заміського життя залишив в минулому старанне вскопування землі для розміщення на ділянці грядок картоплі, кропу і огірків. Сьогодні заміська ділянка все частіше стає упорядкованим місцем відпочинку, господарі якого замислюються, як побудувати альпійську гірку або як зробити ставок для риби.

Ставок з водоспадом в Київській області

Ставок з водоспадом
Ставок з водоспадом і струмком в Київській області, Вишгородського району, с. Хотянівка був створений влітку 2015 р. Водойма планувалася для розведення дрібного карася і прийому водних процедур після лазні взимку.

Основний вид обробки – річкова (карпатська) галька середнього і великого розміру з вкрапленнями і елементами з валунів бежевого пісковика.
Оздоблення водоспаду – зелений кварцит і бежевий піщаник.

Викопування, армування

бетонування основи ставкаВивчаючи, як зробити ставок для риби на території заміської ділянки, було вибрано добре освітлене місце. Будь-яке водоймище в іншому випадку швидко стане справжнім розплідником для мошок і комарів, які охоче обирають такі території для своїх поселень. Також, продумуючи, як зробити ставок для риби поруч з заміським будинком, краще не використовувати природну низовину. Така водойма може швидко переродитися в болото.
Будівництво ставка в Київській області почалося з викопування форми водойми, обумовленої з замовником. Грунт нижче одного метра мав піщану основу і був вкрай нестабільний, прийняли рішення використовувати бетонну основу, армовану сіткою “рабиця”. Глибина чаші в максимальній точці склала 1,9 м. У цьому поглибленні буде зимувити риба і розміщуватися насосне обладнання.

Бетонування ставка

Ставок з бетонуПідстава заливалася розчином в пропорціях: пісок 3 частини, цемент марки 500 1 частина і 2 частини щебеню фракцією до 20мм. Уступи-полки в формі штучного ставу дозволяють розмістити декоративні водні рослини, а також прогріватися воді на мілині, де добре почуває себе мальок риби. Фахівці Kiev Home використали отвори для комунікацій в основі чаші, щоб уникнути додаткових ризиків і витоків води. Всі труби і насосне обладнання розташовувалося поверх гідроізоляції.

Підкладка для гідроізоляції

геотекстиль в ставкуПісля висихання бетонної чаші укладався геотекстиль. Матеріал, виготовлений з синтетичного волокна, не схильний до гниття і розкладання. Така підкладка запобігає пошкодження гідроізоляції.
Обрано геотекстиль щільністю 165 г / м², ідеальне співвідношення ціна / якість.

Укладання гідроізоляції

гідроізоляція ставкаУ ролі гідроізоляції для ставка була обрана бутил-каучукова (EPDM) мембрана виробництва Firestone (США), товщиною 1 мм. Мембрана має прекрасні показники розтягування, витримує морози, спеку і потрапляння ультрафіолетових променів. Бутил-каучукова плівка була покладена єдиним полотном, без стиків і склеювань.
З укладанням каучукової ізоляції не виникло проблем, потрібно лише мінімізувати кількість складок, яких не уникнути при використанні в чаші складної форми. Розмір полотна 14м * 12м. При укладанні таких полотен необхідна участь не менше 4 чоловік, тому що дана гідроізоляція досить важка.

Укладання каменю, обробка

укладання декоративного каменю в ставкуУкладання декоративного каменю в ставку не відрізняється від укладання на доріжки або стіни. Камені річкової гальки, пісковика приклеюються на штукатурну сітку, яка утримує поверхню єдиним фрагментом. Клей обраний Ceresit CM117, призначений для приклеювання каменю і плитки на відкритих ділянках.

  1. Має прекрасну адгезію.
  2. Водостійкий і морозостійкий.
  3. Еластичний.

Галька укладалася з мінімальними швами, місцями доповнювалася бежевим піщаником, саме в такому варіанті камінь виглядає максимально природно.
Важливо! Не залишати клей на камені на тривалий час. Висохлий клей ДУЖЕ ВАЖКО зняти без пошкодження поверхні.

декоративний камінь в ставку
Після укладання та висихання поверхня каменю і шви ретельно миються, чистяться.
Вимитий і очищений водоймуПомивши ставок, брудна вода відкачується дренажним насосом, а залишки клею і сміття видаляються вручну.
Струмок штучного ставуБудівництво струмка – тема окремої розмови, але хочеться зробити акцент. Каскади – важливий елемент будь-якого струмка, служать не тільки для візуального ефекту, а й роблять його наповненим, якщо вирити траншею і обкласти її каменем (без каскадів), вона буде виглядати як стічна канава.
Струмок для ставка в Київській областіВарто відзначити і звуковий супровід дзюрчання води по струмку і з каскадів.
Штучна водойма в Київській області
Ставок наповнюється водою, за рівнем води робляться відмітки на камені. Залишають на добу з включеними водоспадами, струмками, фільтрами для перевірки витоків, якщо по закінченню доби рівень води не впав, ШТУЧНА ВОДОЙМА ГОТОВА ДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ!

Дана штучна водойма обійшлася в 95000 грн. В ціну входять: матеріали, обладнання, роботи по обробці та монтажу.

Ще фото ставка в с. Хотянівка Київської області

фото збільшуються

викопування ставкаармування ставка сіткоюбудівництво водоспаду для ставкаукладка річковий гальки в ставкуструмок впадає в ставокСтрумок з водоспадом в Київській областіобробка річковий галькоюСистема фільтрації для ставуструмок з водоспадом в Києві

Фахівці Kiev Home, які споруджують декоративні, штучні водойми і ставки, вдосконалюють свої навички. Кожена водойма унікальна, а виконання нашими співробітниками стає все більш витонченим.

Читати ще: штучний ставок з водоспадом у с. Березівка

Замовити будівництво ставка ☎ 093-877-33-37

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Втілити ідею в життя