Малі архітектурні форми

Малі архітектурні форми саду або ландшафтна архітектура

Малі архітектурні форми ділянки – будівлі і архітектурні споруди, створені для підвищення функціональності вашого саду, відіграють важливу роль в ландшафтному дизайні. При виготовленні малих садових форм застосовується велика кількість матеріалів: натуральний камінь, бетон, цегла, різні породи дерева, метал, пластик, скло. Садова архітектура може бути проста і нехитра, складна і елегантна, але вона завжди неповторна.

Барбекю, мангали, патіо.

Важко уявити собі ділянку, на якій немає місця для приготування шашликів, а також стейків, апетитних ковбасок і багато чого іншого. Що може бути краще їжі, приготованої на відкритому вогні.

мангал кований

мангал із застосуванням холодного кування

Мангал – найбільш простий засіб для приготування, але часто мангали стають декоративним, художнім елементом вашого саду. Художнє і функціональне оздоблення мангалів може дуже сильно відрізнятися від простих коробочок, до яких ми звикли в радянські часи, до справжнього витвору мистецтва. Може бути з дровником, полицями для обробки м’яса (доладними і стаціонарними), наявністю рожна, і навіть даху над місцем приготування.

барбекю з мийкою і нішами

барбекю в с. Процив

Барбекю – складніше рішення для приготування їжі, що вимагає великих витрат, але і що дає більше простору, можливостей. За великим рахунком барбекю – це камін на вулиці, та ж топка, той же димар, оброблений натуральним каменем, але його функціональність може сильно відрізнятися від свого родича. Барбекю може бути частиною патіо і бути просто неба або бути частиною накритого місця відпочинку, включати дровники, обробні столи, полиці для продуктів, миття з підключеною каналізацією, безліччю пристосувань : підставки і гачки для казанів, рожна, гриль і т. д.

Патіо – внутрішній дворик, місце для відпочинку від повсякденних турбот. Облаштування патіо – завдання важливе і відповідальне, саме тут ви проводитимете більшість вільного часу, прийматимете гостей, проводитимете урочисті заходи.

Перголи, арки, настили,огорожі.

перголи різних форм

перголи різних форм

Пергола – прекрасна прикраса будь-якого саду. Перголи самі по собі ушляхетнюють сад, але обплетені рослинами, вони виглядають просто чудово. Виготовляють переважно з дерев’яних брусів, але можливі і металеві варіанти.
Настили в саду з дерева набирають популярності з кожним днем. Щонайширше застосування настилів:

  • Пішохідні доріжки і майданчики
  • Трапи біля басейнів і декоративних ставків
  • Містки з дерева
  • Пірс або причал (якщо є вихід до річки або озера)
  • Настили терас і патіо
дерев'яний настил в саду

настил на схилі ділянки

Часто важко відрізнити перголи від арок або огорож, пірс від настилів. У ландшафтному дизайні малі садові форми органічно існують і доповнюють один одного. Симбіоз кольорів і відтінків, форм, текстур створюють єдине ціле і нерозривне – ваш сад.

металевий паркан

огорожа з металевих грат

Мало хто замислюється, але огорожа теж є формою садової архітектури. Огорожа або тин служать не лише для того, щоб відокремитися від сусідів і позначити межі своєї ділянки, але і можуть нести в собі декоративні функції, бути складовою частиною ландшафтного ансамблю. При облаштуванні ландшафту треба уявляти, якою буде огорожа , які функції нестиме на собі: захисні, декоративні або і ті і інші, з якого матеріалу буде виконана.

Альтанки, крамнички, містки.

альтанка з дерева

біла альтанка з дерева

Альтанка для саду – прекрасне місце для проведення часу. Альтанка укриє вас і від спекотливого сонця, і від проливного дощу. Легка конструкція, застосування природних (дерево, лоза, натуральний камінь) і штучних(метал, цегла, полікарбонат і так далі) матеріалів для виготовлення, різноманітність форм – здатні вписати альтанку у будь-який стиль ландшафтного дизайну.

лавки дерев'яні з куванням

декоративні лавки

Лавки для саду – просто необхідна деталь кожної ділянки, проста або художня, дерев’яна або кована, але вона має бути. Лавки можуть увійти до складу патіо, альтанки або іншої зони відпочинку, можуть бути окремим елементом декору саду і являти свою власну витонченість. Конструкцій і способів виконання садових лавок множина, але окрім декоративних властивостей, вони повинні нести комфорт.

пірс з дерева

пірс на березі

Містки часто застосовують у складі декоративних водойм і струмків, але можна обійтися і без них. У східних стилях ландшафту (японському і китайському) є така особливість, як сухі струмки, ось такі містки можуть обійтися без води. Застосовуються різні матеріали: традиційні види дерева, бамбук, метал, камінь, бетон і т.д. Для тих, хто захоплюється риболовлею або прогулянками по воді, цей елемент ландшафту стає просто необхідним.

Ми часто можемо і не звертати увагу на малі архітектурні форми, що так органічно вписалися в дизайн саду, настільки вони нам звичні, але вони скрізь. Усі ці елементи – ландшафтна архітектура, на ній будується база вашого дизайну, функціональність саду і території. Все робиться для комфортного перебування на ландшафтній ділянці. Лавки, альтанки, настили, перголи, патіо і барбекю-все це для вас, щоб зробити ваше життя легшим, зручнішим, кращим!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *