Зимовий сад в приватному будинку

Будівництво і облаштування зимового саду у будинку

схема устрою зимового саду
Багато жителів міст, особливо великих, мріють про облаштування зимового саду, де можна відпочити і влітку, і зимою, вдихаючи приємні аромати і насолоджуючись їх прекрасним зовнішнім виглядом, красою природного каменю. Зимовий сад дає можливість відпочити від міської метушні, насолодитися красою природи. Усе більше людей сьогодні починають це розуміти, тому зимові сади користуються зростаючою популярністю. Зимовий сад можна облаштувати в квартирі, в заміському будинку, а також в лікарнях, школах, дитячих садках і у будь-якому іншому закладі.

У першу чергу треба визначитися з фінансовими можливостями, оскільки саме вони і вплинуть на те, яким буде сад, якими інструментами можна буде в цьому випадку скористатися, а також, яким буде зовнішній вигляд майбутнього саду. Потім вибирається місце під сад.

Форми, розташування і габарити зимового саду

Якщо ви вирішили прибудувати зимовий сад до будинку, не розташовуйте його з південного боку, при постійному попаданні сонячних променів повітря в ньому сильно нагріватиметься, і ви не зможете там себе комфортно відчувати.

основні форми зимових садів

Форм зимових садів існує ціла множина, ось основні з них:

Форма оранжереї може бути різноманітною. Не можна, щоб ухил даху був спрямований до стіни, інакше там збиратиметься сніг і вода, що призведе до протікання.

Розміри також можуть бути різні, але не варто забувати про довжину профілю, з якого монтується зимовий сад, його довжина зазвичай складає 6 м., і якщо раптом довжина даху виявиться більшою, необхідно ставити додаткові підтримувальні опори, щоб уникнути провисання конструкції.

Насправді зробити це не так вже і складно, усю роботу можна провести самостійно, без залучення додаткової робочої сили. Фахівців, як правило, наймають для великих робіт: облаштування саду в офісі, якій-небудь установі або якщо зимовий сад великих розмірів.

види алюмінієвих профілівПри будівництві конструкції під сад необхідно стежити за тим, щоб вона була безпечною, добре утепленою. Спочатку робимо каркас для майбутнього саду, як правило, каркас виготовляють із сталі або алюмінію. Ці матеріали допомагають досягти потрібної міцності і безпеки майбутньої конструкції. Потім склимо і монтуємо дах. Непогано, щоб була передбачена тут невелика водойма, інші системи для забезпечення рослин усім необхідним.

Будівництво фундаменту зимового саду

У зв’язку з відносно невеликою вагою конструкції зимового саду, немає необхідності заливати громіздкий фундамент. Для зимового саду підійде фундамент шириною від 20 см.. Глибина залежить від конструкції і ваги вашого саду і повинна мати розмір від 40 см до 1,5 м. Загалом, створення фундаменту зимового саду нічим не відрізняється від фундаменту невеликої прибудови, можливе використання свай і т.д.

   схема створення фундаментупалі з цегли    палі як фундамент

Основний несучий профіль зимового саду

Основою конструкції оранжереї є несучий профіль. З профілів збирається основа-каркас нашого саду. Використовують профіль із сталі, алюмінію, пластика, дерева. Існують алюмінієві профілі, за допомогою яких склять фасади висотних будівель. З них робиться каркас, в який вставляють склопакети. У такого способу багато плюсів: профіль універсальний і застосовується як для створення стін, так і стелі, використання терморозриву через використання вставок і ущільнювачів (поліамідні, поліуретанові), висока міцність.

монтаж оранжереїВ основі металопластикових рам також використовується алюміній, на ринку запропоновані різні конструкції по міцності і теплоізоляції. Профіль можна використати з різним кроком, але старайтеся не використати стулки, що відкриваються ширше 80 см, уникаючи навантаження на петлі. Кількість елементів, що відкриваються, також може бути різною, але для забезпечення сприятливого повітрообміну бажано чергувати елементи, що відкриваються і глухі.

сад з металопластикуКрок між кроквами на стелі залежить від матеріалу накриття (полікарбонат, склопакети, черепиця), снігового навантаження, кута схилу даху, архітектурним образом екстер’єру. Оптимальний варіант 50-80 см.

 

Ухил схилу даху зазвичай коливається від 15 до 45°.

зимовий сад з алюмініюПримикання зимового саду до стіни будинку здійснюється із застосуванням різних герметиків, силіконів, гідроізоляції. Профіль жорстко кріпиться до стіни за допомогою анкерів, саморізів, болтів.

Скління зимового саду

схема заощадження теплаВ основному для скління застосовують двокамерні склопакети, іноді із спеціальним енергозберігаючим склом, такі властивості скло набуває після напилення спеціального покриття, що відбиває тепло, воно завжди ставиться зсередини, зберігаючи тепло.

Стелю переважно склять однокамерними пакетами завтовшки 24 мм. для зниження навантаження на каркас. Зовнішнє скло стелі має бути розжареним, воно міцніше і безпечніше. Внутрішнє скло непогано щоб було триплексне, а ще краще броньоване.

Останнім часом популярності набирає комірчастий полікарбонат, він дешевший в рази, набагато легший, що заощадить засоби на облаштування каркаса. Полікарбонат приймає різні форми, гнуті і викривлені. Єдиний мінус, що міра прозорості і розсіювання сильно поступається склу.

стільниковий полікарбанат    кольоровий полікарбанат   альтанка накрита полікарбонатом

 

дах накритий полікарбонатом

Вентиляція зимового саду і опалювання

Вентиляція і обігрів сада – елементи, без яких не обійтися. Якщо на етапі проектування їх не передбачити, в приміщенні саду буде холодно не лише вам, але і рослинам, якщо вони є. Влітку температура в невентильованому приміщенні саду може досягти 70° C., а взимку без опалювання – 10-15° C. У таких екстремальних умовах жодна декоративна рослина не виживе і про вічнозелену, квітучу оранжерею доведеться забути, тодіидля вас перебування там навряд чи стане відпочинком.

Вентиляція оранжереї

Потоки вентиляції в зимовому садуПриплив свіжого повітря здійснюється відкриванням фрамуг фронтальних вікон, що знаходяться якнайнижче (залежить від конструкції). Для витягу монтують вікна-люки в стелі саду, які можуть відкриватися спеціальними жердинами або електроприводом з пульта управління. Якщо дах не дозволяє монтувати вентиляційні люки, їх розміщують на фасадній частині, як можна вище.

Опалювання оранжереї

радіатори у підлозіПриміщення зимового саду може опалюватися теплою підлогою, електричною або водяною. Найкращий варіант все-таки – опалювання радіаторами. Не завжди є можливість монтувати звичайні радіатори, якщо вікна починаються від підлоги, на допомогу прийдуть підлогові радіатори. Розміщують їх по периметру вікон (ветрин), виключаючи утворення вологи і конденсату.

Після будівельних робіт можна безпосередньо приступати до облаштування саду, як вже зазначалося, можна покликати фахівців, які правильно і грамотно підберуть рослини для саду, розставлять їх так, як потрібно, а можна усе це здійснити і самому. При самостійному облаштуванні саду необхідно дотримуватися таких правил, як вибір рослин залежно від умов, в яких вони будуть рости, їх поєднання один з одним, правила посадки, розставляння і тому подібне. В принципі тут все залежить від вашого смаку і фінансів, можна придбати будь-які рослини і посадити їх у себе в саду, важливо тільки зуміти грамотно за ними доглядати, забезпечити їх всім необхідним для зростання і розвитку залежно від їх особливостей. А також важливе значення має уміння складати квіткові композиції і тому подібне, тобто знадобляться деякі знання з флористики, які можна почерпути з відповідної літератури або дізнатися у фахівців.

Зимовий сад в приватному будинку позитивно впливає на емоційний, фізичний, психічний стан людини, має оздоровчі властивості, прекрасно заспокоює нервову систему. Навіть догляд за квітами і декоративними рослинами чинить хорошу дію на людину, допомагає їй відволіктися від сірих буднів і зібратися з силами. Якщо облаштувати зимовий сад в офісі, то можна притягнути до себе більше клієнтів. Таким чином, переваги зимового саду незаперечні.

фото зимового саду

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *