Аерація газону

Проведення аерації газону

вичісування газону граблями

прибирання газону граблями

Для досягнення гарного вигляду трави і її підтримки, ви повинні застосовувати основні методи по догляду за газоном: правильно косити, удобрювати і поливати. Необхідно, щоб поживні речовини досягали коренів. Аерація також може бути надто важливим елементом здорового дерну, бо дозволяє проникати повітрю і воді в ґрунт. Позбавтеся від скошеної, засохлої трави, вичесавши газон граблями.

У цій статті ви дізнаєтеся, як і коли проводити аерацію вашого газону для досягнення найкращих результатів.

Що таке аерація?

аерація грунту схема

Схема проведення аерації

Аерація включає перфорацію грунту невеликими отворами, щоб повітря, вода і поживні речовини проникали до коріння трави. Аерація допомагає корінню рости глибоко і виробляти більш сильний, стійкий, гарний дерен.

Пресовані грунти сильно стиснуті, що перешкоджає нормальній циркуляції повітря, води і поживних речовин у ґрунті. Не отримуючи повітря, воду і поживні речовини, коріння рослин починає голодувати.

Проводити аерацію?

Одне з найпоширеніших питань від домовласників: як визначити, чи пора провести аерацію. Так, якщо галявина:

  • Відчуває значні навантаження, наприклад, газон виступає в ролі ігрового майданчика або по ньому пересувається транспорт. Діти і домашні тварини часто бігають по двору, сприяють ущільненню грунту.
  •  Газонне покриття створене після будівельних робіт? Часто на місці будмайданчиків верхній шар замінюють або завозять новий ґрунт поверх старого. Якщо такий шар невеликий, він швидко ущільниться.
  • Солома від зрізаної і загиблої трави також порушує газо- і водообмін. Викопайте ком землі, якщо цей повстяний шар більше 2 см, то необхідно провести аерацію.

Коли проводити аерацію?

Кращий час для аерації протягом вегетаційного періоду, коли трава може відновитися і заповнити вільні місця, звільнені від повстяних пробок (соломи). В ідеалі провітрити газон слід в кінці весни, на початку літа. Не слід проводити роботи по аерації пізньої осені перед настанням морозів, трава може сильно постраждати і не встигнути відновитися. Солома, так званий повсть, допоможе взимку перенести морози.

Інструменти

бензинові аератори для ділянки

аератори для газону

На нашому ринку представлена ​​величезна кількість різних видів ручних, електричних, бензинових аераторів. Різні за своєю дією і вартістю, з додатковими функціями, такими як скарифікація (прорізання ґрунту, збір соломи, сміття з газону).

аерація газону за допомогою сандалів

сандали для аерації

Сенс у всіх один: прорізати чи проткнути ґрунт, щоб туди потрапили вода, повітря, поживні речовини. У кожного свої плюси і мінуси. Не можна не відзначити такий спосіб, як сандалі для аерації, такий спосіб простий і дешевий.

ножі аератора в роботі

ножі аератора

Більш ефективні бензинові і електро аератори, які прорізають ґрунт, розпушуючи його, не завадить і функція збору соломи в контейнер, а також аератори, що мають порожнини у своїх стрижнях, які при проколюванні витягають невеликі циліндри землі забезпечуючи її пористість.

ручні аератори для аерації газону

застосування ручних аераторів

При проколюванні грунту аерацію можна робити через 3 і більше сіножатей, при прорізуванні грунту 2 рази в сезон (навесні та восени).

Як аерувати свою ділянку?

Якщо ви переконані, що ваша ділянка потребує аерації, ось кілька порад, щоб забезпечити догляд за газоном:

  • Перш ніж почати, переконайтеся, що ґрунт досить вологий. Немає нічого більш жахливого, ніж намагатися аерувати абсолютно сухий ґрунт. Рекомендується провітрювати газон в день після дощу або після включення автополива.
  • Пройдіться аератором в кілька проходів (вздовж і поперек). Особливо потрібно звернути увагу на місця, де застоюється вода, граються діти, їздить транспорт.
  • Аерація ніяк не впливає на дію гербіцидів селективної дії.
  • Після аерації важливо продовжувати основні дії по догляду за газоном, такі як внесення підгодівлі, скошування трави та полив.

Аерація є необхідною дією по догляду за газоном, багато хто не приділяє цьому процесу належної уваги. Ваша зелена ділянка буде дякувати вам за те, що дозволили їй дихати.

красивий і здоровий газон після аерації

Дізнайтеся, як правильно доглядати за газоном або оцініть статтю, якщо вона стала вам корисною.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *