Догляд за газоном, поради

Догляд за газоном в літній період

Зовнішній вигляд газону є постійним показником правильного догляду. Стан трави на початку літа свідчить про те, яким був догляд навесні. Літній догляд за ним не включає в себе будь-яких специфічних дій. Газону лише потрібен правильний автополив, регулярна стрижка, підгодівля і аерація, а також не потрібно забувати про боротьбу зі шкідниками та бур’янами.

Стрижка газону

стрижка газону

Стрижка

Стрижка газону – невід’ємна процедура, яка додасть доглянутого і красивого вигляду галявині. Стрижка актуальна навесні, влітку і восени. Частота процедури залежить від швидкості росту трави, але врахуйте, що мінімальна висота трави не повинна бути менше 4 сантиметрів. Занадто низька висота газону сприяє швидкому розростанню бур’янів. Стрижку рекомендують проводити регулярно 1 раз в 5-15 днів залежно від росту трави.

Не варто забувати про інструменти, якими проводиться стрижка. Ножі газонокосарок повинні бути гострими, щоб не рвати траву, що може призвести до висихання покриву. Якщо газонокосарка не має травозбірника, необхідно зібрати скошену траву за допомогою віялових грабель, краї галявини можна підрівняти вручну спеціальними ножицями.

Правильний полив

автополив газонів

автоматичний полив

Частота поливу залежить від конкретних погодних умов. У більш посушливу погоду слід поливати частіше. Обов’язковим правилом є полив після кожної стрижки, а також через кожні 2-5 дні в залежності від погодних умов і зміни зовнішнього вигляду газону, до них можна віднести вицвітання і втрату блиску трави, в’янення пагонів.

Найбільш ефективним є вечірній автополив, він дозволяє більшій кількості вологи проникнути в кореневу систему рослини і запобігає ризику отримання опіків покриву від палючих променів сонця. Полив може бути як автоматичним, так і ручним. Потрібно не допускати занадто сильних потоків води, щоб не порушити кореневу систему, не вимити землю і поживні елементи.

Підживлення і удобрення газону

Влітку газон потребує підгодівлі комплексом добрив. Рекомендуется проводити підгодівлю після кожної стрижки газону, адже зі скошеною частиною трав’яного покриву втрачається і частина поживних речовин. Добриво потрібно розподіляти найбільш рівномірно, інакше покрив буде неоднорідним по щільності травостою. Якщо ділянка розташована на більш бідних грунтах, добрива слід вносити трохи частіше.

Аерація – провітрювання

аерація газонів

аерація

Постійний полив і стрижка поступово приводять до ущільнення верхнього шару грунту. Внаслідок цього до коріння поганий доступ повітря, вологи, поживних речовин і, можливо, поява застою води і вимокання кореневої системи газону. Газону необхідна така процедура, як аерація, яка полягає в проколюванні грунту. Процедуру слід проводити після стрижки, але не в суху і не дощову погоду. Для аерації газону існують як механічні, так і електричні пристосування, які підходять як для невеликих, так і великих площ.

Боротьба з бур’янами

Головними ворогами газону в літній період є шкідники і бур’яни. Боротьба зі шкідниками полягає у встановленні спеціальних пасток і приманок для їх знищення. Якщо площа невелика, боротьбу з травою можна проводити у вигляді ручної прополки. Якщо площа велика, ідеальним засобом будуть гербіциди спеціальної виборчої дії, які знищують лише бур’яни.

Правильний догляд за газоном забезпечить його довголіття і красивий травостій, який буде радувати ваше око.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *