Ґрунт для газону, підбір та аналіз

Ґрунт під газон

Два важливі чинники ґрунту необхідно враховувати при посіві газонної трави: ґрунт для газону повинен підходити по своєму складу і рівню рH. Структура ґрунту також важлива, як і система зрошування, якісні добрива, стрижка і так далі.

pH грунта – водневий показник змісту іонів водню в грунті. Рівень pH 7.0 – грунт з нейтральним pH, при нижчому показнику – кислий, більш високий показник – лужний.

Для того, щоб дізнатися про склад і рH вашого ґрунту вимагається здати аналіз. Ґрунт для аналізу вимагається збирати з різних зон вашої ділянки і глибин ( до 10-12 см), зібрані зразки здати в лабораторію і отримати результат. Для газонних злаків добре підходить суглинок з рH 6,5-7. У лужні грунти (PH більше 7) додають мелену сірку. Кислі грунти (рH менше 6) в такий ґрунт додають вапно або деревний попіл, яка нейтралізує надмірну кислотність.

Визначення кислотності ґрунту.

Спосіб1

лакмусовий папірець для перевірки грунтуЗазвичай вимірюють pH розчину води і зразка ґрунту.
Пропорції розчину: ґрунт / вода = 1частина ґрунту і 2,5 частини води для мінеральних грунтів і 1частина ґрунту на 25 частин води для торф’яних.
Для того, щоб провести виміри, потрібні дощова або дистильована вода, наш зразок ґрунту і лакмусовий індикатор. Вибраний зразок грунту змішують з водою в співвідношенні вказаному вище, перевіряють розчин лакмусовим індикатором. Колір отриманого лакмусового індикатора порівнюють із стандартною шкалою, визначається кислотність ґрунту.

Спосіб 2

Треба полити щіпку ґрунту декількома краплями столового оцту. Якщо земля почне шипіти і пузиритися, ґрунт є нейтральним, а значить – містить нормальну кількість вапна.

Спосіб 3

Узяти 5-6 листків чорної смородини і залити склянкою окропу, після того, як відвар охолоне, перемішуємо і опускаємо грудку землі з ділянки. Вода стала красною – земля сильно кисла, рожева – середньої кислотності, синя вода – нейтральна кислотність.

прилад для вимірювань PhІснує безліч портативних приладів перевіряючих pHгрунтів, аналіз такими приладами робиться за декілька секунд. Ви з високою точністю визначите кислотність вашого ґрунту і знатимете, в якому напрямі рухатися далі.

Типи ґрунтів для газону. Склад і структура

Усі грунти складаються з суміші глини, мулу, піску. Ваш точний склад грунту швидше за все складатиметься з суміші двох або більше компонентів. Для кращого зростання вашого газону ця суміш має бути правильно збалансована.

Структура вашого ґрунту визначається поєднанням трьох основних компонентів ґрунту :

  • Пісок – ґрунт з фракцією часток в діапазоні від 2,0 до 0,05мм.
  • Мул – ґрунт з фракцією в діапазоні від 0,05 до 0,002 мм.
  • Глина – фракція менше 0,002 мм.
Суглинок є ідеальною сумішшю ґрунту, що складається з 40% піску, 40%мулу і 20% глини. Суглинок буде розсипчастим, порівняно з глинистим грунтом, який дуже щільний. Кращим ґрунтом для газонів є суглинні ґрунти з 40-60 % компонентами піску, 20-30 % глини і компонентами мулу, 20-30% органічних речовин, що є результатом розкладання рослинних і тваринних залишків, організмів ґрунту (мікроскопічні), коренів живих рослин. Органічні грунти також включають гумус, органічний матеріал, що добре розклався. Хороші ґрунти для газонів повинні містити принаймні 2% органічних речовин.

Органічні речовини в грунті допомагають вашому газону, поставляючи поживні речовини і нітрати для його зростання, а також у створенні структури ґрунту (складається з 3 видів фракцій) від 1 до 3 мм. До складу такого грунту входять повітря, поживні речовини і вода, які допоможуть виростити здорову траву.
Ви повинні піклуватися про те, щоб в грунті була достатня к-ть вологи, і вона не застоювалася, а також регулярно робити аерацію. Можливо, вам доведеться поліпшити піщані грунти, додавши органічні речовини (важкі грунти), глину або суглинок. Для глинистого ґрунту, ви повинні додати органічні речовини (легких ґрунтів) і пісок.

Органічні речовини можуть бути, такі як торф, гній, солома, лушпиння і інші матеріали. Ви повинні ретельно перемішати його з грунтом, узятим з усієї ділянки глибиною 5-6 см. Можливо, вам доведеться додати додаткові азотні добрива для газону. Розростання газону може бути поліпшене шляхом додавання добрив і вапна.

Тестування ґрунту для газону. Склад і структура

Крім того, важливо знати структуру ґрунту до посадки. Якщо немає лабораторії, можна спробувати визначити склад ґрунту самостійно.
аналіз глинистого грунтупроба суглинного ґрунтупіщаний грунтУзявши трохи вологого грунту і пом’явши його в руках, глинистий грунт легко приймає різні форми, а при натисненні, сплющившись не розсипається, добре тримає форму.

Якщо грунт катається, але при натисненні тріскається по краям – це суглинний грунт, а з піщаного ґрунту зліпити взагалі нічого не вийде, оскільки вона розсипається.
Суглинок з пропорціями 40/40/20(глина/пісок/мул і органіка) є ідеальним поживним субстрактом для газонів. Можуть бути присутніми невеликі поправки при внесенні добавок, торфу, добрив.

Надто багато глини робить ґрунт занадто щільним і вимагається його покращувати додаванням піску (40 кг/м2) близько 10 кг органічних добрив, після перемішати ґрунт.

На піщаних грунтах вода швидко випаровується, ґрунт пересихає і вимиваються корисні речовини, потрібно додавання глини і органічних добрив.
У кожної рослини свій pH, при якому вона повноцінно розвивається, одні краще ростуть на кислих ґрунтах, інші на лужних, але для газонної трави сприятливий рівень pH 6,5 – 7.

Замовити завезення та планування землі на Вашій ділянці
☎ 093-877-33-37
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *