Мох на газоні

Боротьба з мохом на газоні

ірландський мох на ландшафтіМох з успіхом застосовується в ландшафтному дизайні (мох на каменях навколо водойми, газони з ірландського моху, стики плит доріжок, порослі мохом). Але це зовсім не те, що ми повинні бачити на трав’яному газоні. На фото внизу показані приклади, як мох вражає газон. Якщо на вашому газоні відбувається приблизно теж саме, слід терміново прийняти відповідні заходи, оскільки Ви ризикуєте втратити газон.

Фото збільшуються.

мох на газонімох на газонімох на газоні фото

Боротьба з мохом: причини та рішення

Мох на газоні є серйозною проблемою, як правило, це наслідок несумлінного догляду за газоном. Мохи швидко розростаються на кислих, не оброблюваних ґрунтах, зазвичай в затінених місцях. Боротьба з мохом на газоні починається з усунення причин:
 • Нерівна поверхня ділянки, безліч западин, в яких застоюється вода.
  Рішення: Мульчування – землювання ділянки сумішшю родючої землі, торфу і піску. Будьте обережні при внесенні торфу, він підкисляє ґрунт, і якщо Ph нижче 6, слід відмовитися від нього, замінивши простим піскуванням.
 • Ґрунт бідний на корисні речовини.
  Рішення: Внести необхідні добрива. У боротьбі з мохом краще застосовувати органічні добрива (розклався гній, компост і т.д.), вони поліпшать структуру ґрунту. Мінеральні добрива збільшують кислотність.
 • Ґрунт має Ph з підвищеною кислотністю (Рh – показник ґрунту).
  Рішення: Вапнування ґрунту, можна вносити золу. Не можна вапно вносити разом із гноєм, гній буде втрачати азот і виділяти аміак.
 • Земля сильно ущільнена і не пропускає воду і повітря.
  Рішення: Застосування аерації та скарифікації відновить повітряний і водний обмін.

  боротьба з мохом на газоні

  скарифікація і аерація газону

 • Занадто низька стрижка трави, утворюються залисини.
  Рішення: Не допускати занадто низької стрижки газону. Низько підстрижений газон дуже слабкий і схильний до захворювань, може загинути, а вільне місце після газонних злаків займають мохи та бур’яни.
 • Занадто затінені ділянки.
  Рішення: Уникати постійного затінення ділянок газону протягом дня. Можливо, дерева слід прорідити, елементи садового декору перенести. Якщо уникнути затінення не виходить (тінь будівель, огорож і т.д.), засійте в цих місцях тіньолюбиві сорти трави (тонконіг, червона костриця). Слід враховувати, що і такі сорти трави без світла рости не будуть.

Мох утворює мільйони спор, які поширюються по всій ділянці. Якщо ви не усунете причини розмноження, вам навряд чи вдасться позбутися моху.

безліч мохів на газоні

поширення мохів

Як позбутися моху за допомогою препаратів

З препаратів в боротьбі з мохами на газоні застосовується сульфат заліза, сульфат міді і сульфат амонію, препарати на основі діхлофена. Найбільш поширений сульфат заліза – залізний купорос. Обробляють уражені ділянки 5% – ним розчином (500 гр. порошку на 10 л. води), непогані результати дає додавання 1% -ого розчину бордоської рідини. Обробляти газон слід в суху, нежарку погоду. Необґрунтоване, невірне застосування, завищення допустимих доз вб’є не тільки мох на газоні, але і все живе.

Застосовувати препарати потрібно дуже акуратно, надлишок елементів заліза, міді і т.д. може привести до плачевних наслідків. Через деякий час після всіх заходів по боротьбі з мохом, вам слід засіяти уражені раніше ділянки насінням трави і чекати, коли ваш газон знову буде радувати вас своїм пишним і здоровим виглядом.

Ви природно можете ризикнути і зайнятися знищенням мохів самостійно, але краще цією відповідальною справою будуть займаються професіонали.
мох руйнує газон

Боротьба з мохом на газоні – складний процес і вимагає комплексного підходу, відвідайте сторінкуаерація газонудля додаткової інформації.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *