Як мульчувати газон

Що таке мульчування, як мульчувати газон, землювання?

Мульчування – покриття поверхні землі різноманітними органічними і неорганічними матеріалами. У ролі мульчі може використовуватися кора дерев, хвоя, річкова і морська галька, подрібнена трава і бур’яни, листя, поліетиленові гранули, керамзит, плівки, геотекстиль і т.д. Мульчування знижує ріст бур’янів, оберігає ґрунт від пересихання, перегрівання, вимивання і вивітрювання, якщо мульча органічна, то живить ґрунт корисними речовинами.

мульчування ділянки корою та іншими матеріалами

мульчування землі

Існують газонокосарки з функцією мульчування, але слід стежити за шаром мульчі і періодично його вичісувати, інакше порушиться обмін речовин, стануть розвиватися плісняві гриби, трава буде загнивати. Роботи проводять у вересні-жовтні, мульча допоможе перенести зимові морози, також можна внести осінні добрива.

мульчування травою

Землювання, мульчування торфосумішшю

У цій статті ми поговоримо про мульчування газону. Не варто плутати мульчування травою і торфосумішшю, ми більше говоримо про вирівнювання, землювання газону.

Землювання газону – важливий етап по догляду, і приділити йому варто належну увагу.

З часом опадами, поливом з газону вимивається ґрунт, корисні речовини, мінеральні солі, ґрунт просідає, утворюються нерівності, газон рідшає і т.д. Багато людей і не чули про мульчування, а інші не надають цьому належного значення. Але після мульчування торфосумішшю вирівнюється поверхня газону, відновлюється повітряний і водний обмін, посилюється дерновий шар, з’являються бічні пагони, газон стає густішим, трава отримує додаткові поживні речовини. Для повноцінного газону землювати ділянку слід щороку.

мульчування газону торфосумішю

Ландшафтні роботи по внесенню мульчі полягають в розподілі на поверхні газону поживної суміші, зазвичай це суміш торфу, родючої землі, піску.

Землювання газону – важливий етап по догляду, і приділити йому варто належну увагу.

Як підготувати ділянку перед мульчуванням?

Для того щоб отримати максимальну користь від мульчування, газон слід підготувати.

підготовка газону перед мульчуванням

підготовка до мульчування

 • Газон повинен бути підстрижений.
 • Ділянка має бути вичесана від трав’яної повсті (зрізаних і відмерлих частин трави) граблями або скарифікатором.
 • Для більшого ефекту слід провести аерацію ділянки.

Як готувати суміш для землювання газону?

Готувати суміш слід для типу ґрунту, який у вас на ділянці.

Як визначити тип ґрунту?

Для глинистих ґрунтів потрібно :

 • 2 частки родючої землі.
 • 1 частка торфу.
 • 4 частки дрібнозернистого піску.

Для суглинних:

 • 4 частки землі.
 • 1 частка торфу.
 • 2 частки дрібнозернистого піску.

Для піщаних:

 • 4 частки землі.
 • 2 частки торфу.
 • 1 частка дрібнозернистого піску.

Всі компоненти повинні бути сухими, без грудок, каменів, досить дрібної фракції. При необхідності можна суміш просіяти через велике сито. Пісок повинен бути невеликий, без домішок глини та вапна.

Як мульчувати землесумішшю?

Готову суміш рівномірно розподілити по ділянці. Витрати суміші – 1,5-2 кг. на м². Мульча не повинна покрити траву повністю, інакше вона загине, і на газоні з’являться лисі плями. Слід вирівнювати нерівності, не залишати горби. Застосовувати можна будь-які підручні засоби: мітли, віники, садові граблі (тильну сторону), віялові граблі.

Мульчування ділянки – відповідальний і трудомісткий процес, від якого залежить здоров’я і зовнішній вигляд вашого газону. Якщо ви не впевнені, що впораєтеся, то вам доведеться звернутися до фахівців. Співробітники Kiev Home допоможуть вам у проведенні мульчування вашого газону

газон

Якщо у вас виникли питання, задавайте, і ми обов’язково на них відповімо.
☎ 093-877-33-37
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *