правильний полив газону

Полив газону: норми і способи

полив газону дренажним насосом

полив ділянки

У Київській і інших областях часто трапляється так, що кількість опадів достатня для підтримки вологості ґрунту. Проте наша непередбачувана погода і неточні прогнози явно не на стороні здорового і красивого газону. Правильний полив газону – відповідальний захід, і підходити до нього варто дуже обережно.
Надмірний полив або його відсутність уб’ють газон нарівні з хворобами і недоліком поживних речовин в ґрунті, бур’янами і так далі, а за несприятливих атмосферних умов зроблять це ще швидше. Нормований полив з належним доглядом – запорука здорового трав’яного покриву, стійкого до захворювань і інших несприятливих умов.

Чим поливати газон?

пластикова ємність для поливу газону

Поліетиленова ємність для поливу

Однозначно водою, але вода буває різною. В ідеалі це дощова вода, зібрана дренажною системою ділянки в ємності після опадів. Добре, якщо поряд є річка або озеро, водозабір береться прямо з водойми (за винятком каналізації і інших очисних стоків).

Вода зі свердловини не зовсім підходить для поливу через низьку t° і підвищену жорсткість.

Як і скільки поливати?

Однозначної відповіді немає. У жаркі літні дні об’єм поливу треба збільшити так, як волога швидко випаровується з грунту, особливо рихлого і піщаного. У похмурі прохолодні дні полив зменшувати. Правильний полив залежить від стану газону, з моменту посіву насіння до повного вкорінення, грунт не повинен пересихати і за цим треба ретельно стежити, поливають часто (2-3 л/м²)інакше молоді, ніжні пагони трави загинуть. Молодий газон зрошують струменем сильно розпилюваної води, приблизно такої ж t° як і довкілля. Дорослий повноцінний газон з добре розвиненою кореневою системою поливають рідше, але води треба більше (10-20л/м²), верхній шар землі повинен підсохнути і пропустити повітря, кореням теж потрібен кисень. Усередньому укорінений газон поливають 3-4 рази в тиждень. Ґрунт повинен досить промокнути, стимулюючи зростання коренів в глибину, такий дерн буде стійкий до посухи і захворювань. При обезводненні листя набуває синюватого відтінку і злегка скручується.

Коли поливати?

Рекомендується зволожувати грунт рано вранці, щоб вода встигла просочити потрібний шар землі, а після сонце, що сходить, висушило надлишки вологи. Зрошування увечері призводить до застою води і розвитку грибків і хвороб, вдень рослини отримують шок, якщо t° повітря і землі сильно відрізняється від t° води, сонце швидко випаровує вологу, а краплі на травичці, подібно до оптичних лінз, можуть викликати опіки.

У способах поливу я виділю автоматичну систему, ручний полив не стану розглядати з причини малої ефективності і великої трудомісткості, хоча сенс той же – полити газон. Тільки автоматична поливальна система дасть потрібний результат і звільнить від постійних турбот.

правильний полив газону в посуху

правильний полив

Телефонуйте для консультації та замовлення правильного, рівномірного, своєчасного поливу.

☎ 093-877-333-7
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *