посів газону в Києві, етапи посіву і поради

Підготовка та посів газону фахівцями Kiev Home. Зверніться до нас і наші фахівці допоможуть провести посів газону в Києві і догляд за молодою галявиною.

Для консультацій і замовлення дзвоніть.

093-877-333-7


Велике значення для саду має посівний газон. Він створює відмінний фон і покращує мікроклімат на дачі.

При посіві газону :

Посів насіння рукою

Посів насіння газонної трави

Щоб ваш газон ріс здоровим і красивим, треба дотримуватися деяких правил:

  • Контакт насіння з ґрунтом.
  • Рівномірний розподіл насіння по ділянці.
  • Постійна вологість.

Хороший контакт з ґрунтом

посів і загрібання ділянки

загортання насіння трави

Перед посівом газону розпушіть землю граблями. Потім засійте насінням трави і акуратно загрібайте граблями засіяну поверхню, щоб змішати насіння з ґрунтом, не намагайтеся повністю зарити їх. Сіяти слід в суху і безвітряну погоду. Використайте каток, наполовину заповнений водою, щоб злегка ущільнити землю,збільшивши контакт насіння з грунтом.

Рівномірний розподіл насіння

посів насіння газону сівалкою

посів за допомогою сівалок

Ви можете розсіяти насіння вручну або за допомогою спеціальних сівалок. Посів газону відбувається в два заходи, розділивши насіння на дві частини. Перший прохід сіяти уздовж ділянки, а другий – упоперек, щоб забезпечити рівномірний розподіл. На 1 сотку ділянки потрібно від 3 до 4 кг насіння газонної трави. Спершу замовте насіння, заздалегідь розрахувавши к-ть. При посіві трави будьте обережні на краях, ви ж не хочете витрачати сім’я на узбіччя або дорогу, щоб виростити траву в квітниках, загалом там, де вона не потрібна. Закінчивши посів, можна внести гранульовані азотні добрива.

Постійна вологість

автоматичний полив засіяної ділянки

полив посіяного газону

Тепер необхідно запобігти пересиханню сходжень, забезпечити легкий полив з дуже сильним розпиленням двічі в день, впродовж перших двох тижнів. Кращим рішенням буде автоматичний полив газону. Великі краплі або тривалий полив розмиватимуть ґрунт, порушуючи рівномірний розподіл. Другі два тижні полив потрібно робити раз на день. Якщо сходження пересихають, вимагається збільшувати частоту поливу. Пізніше траві хвататиме 2-3 поливи в тиждень. Новий, молодий газон схильний до пересихання впродовж перших шести місяців, поки не зміцніє коренева система.
сходи молодого посіяного газону

Молоді пагони насіння

Стрижка після посіву

стрижка посіяного газону

стрижка молодого газону

Залежно від використовуваного насіння і температури, ви побачите зелені пагінці через 10-20 днів. Коли трава вище 5 см, ви можете починати стрижку трави. Переконайтеся, що трава суха і косарка заточена. Скошують на найвищому, можливому рівні косовиці, але щоб зрізувалися не більше 2 см косаркою. Будьте обережні, трава дуже ніжна. Після того, як трава отримає свою четверту косовицю, можна почати наближати висоту скошування впродовж 4-5 косовиць на потрібну висоту для цієї пори року. Якщо ця висота буде менше 2 см, то переконаєтеся, чи досить зволожується трава при поливі, інакше не стрижіть або стрижіть вище 2 см впродовж перших 6 місяців.

Використання газону

Різні сорти трав розвиваються з різною швидкістю.Трав’яні суміші, включаючи райграс, дають готовий дерен через 8 тижнів. Інші трави можуть дорослішати від 10 до 12 тижнів після посіву трав’яного газону, оскільки вимагається більше часу для підготовки до нормальної експлуатації.

Бур’яни на газоні

видалення бур'янів

видалення бур’янів на газоні

Нерідко сходять і бур’яни, що залишилися після підготовки ділянки. Багато не виживе після перших декількох косовиць, але деякі доведеться прибрати самому. Можна копати або виривати окремі бур’яни, але не пошкодьте сам газон. Застосування гербіцидів допоможе виправити ситуацію з бур’янами, але не усі гербіциди підходять для молодих газонів. Часто трава сходить нерівномірно, і з’являються лисини, пошкоджені ділянки додатково підсівають насінням.

Оцініть статтю та отримайте знижку ☑
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *