Стрижка газону в Києві

Стрижка газону, обслуговування і догляд

Kiev Home надає послуги по створенню та обслуговуванню газонів: стрижка газонів, посів, добриво, полив і т.д. Ви завжди можете звернутися до нас за допомогою в обслуговуванні вашого газону.

Якщо ви не знаєте, як косити газон, не впадайте у відчай: ніколи не пізно навчитися. Вам просто потрібна хороша косарка, трохи терпіння і базове розуміння того, як косити газон. Необхідний час 2-4 години, в залежності від розміру газону (включає настройку газонокосарки і технічне обслуговування).

Устаткування для стрижки газону: Якщо газон менше 150 м², вибираємо котушкову газонокосарку. Вони прості у використанні і менш шумні, ніж бензинові або електричні косарки. Для великих газонів треба косарку потужнішу, її функція мульчування і травозбір заощадять час на очищенні.

Переконайтеся, що косарка знаходиться в хорошому стані:

ножі газонокосарки вид знизу

Перевірте ножі газонокосарки знизу

Перш ніж почати покіс газону, перевірте леза, особливо якщо косарка була тільки що куплена. Додайте трохи масла на рухомі частини, якщо вони туго ходять. Якщо газонокосарка куплена більше року тому, то переконаєтеся, що леза заточені, тому що ваш газон буде виглядати, як драна кішка. Тому зверніться в сервіс, який заточує леза або зробіть це самостійно.

Відрегулюйте висоту коліс:

регулювання висоти газонокосарки

регулювання газонокосарки

Взагалі в теплий сезон траву зрізують на висоту від 2,5 см. – максимум до 5 см. У прохолодний сезон трави, такі як тонконіг і костриця, цвітуть на висоті близько 8 -10 см. Є таблиця сортів, щоб визначити ідеальну висоту для скошування трави на вашому газоні в залежності від її типу. Висоту зрізу зазвичай можна регулювати, піднімаючи або опускаючи колеса газонокосарки. Знайдіть на вашій газонокосарці засувки або перемикачі, які дозволяють регулювати висоту коліс.

ВИД ГАЗОННОЇ ТРАВИВИСОТА СТРИЖКИВІДНОВЛЕННЯРІСТ ВВЕРХ
М’ятлик луговий687
Райграс багаторічний664
Вівсяниця червона776
Вівсяниця червона змінна856
Вівсяниця червона волосоподібна856
Вівсяниця овеча768
Вівсяниця очеретяна674
Польовиця росткова1098
Польовиця тонка948

Очистити газон від сміття:

Може здатися, що це не має відношення до стрижки, але насправді може бути однією з найбільш важливих порад. Перш ніж почати покіс газонів, використовуйте скребок, так як трапляються камені, кістки собак, маленькі іграшки, пляшки, банки або інші подібні об’єкти. Чому? Тому що все, що може потрапити в леза косарки або вилетіти з розвантажувального жолоба, являє собою небезпеку: такий об’єкт летить зі швидкістю до 150 км. на годину і може вас або когось ще зачепити, пошкодити газонокосарку, кому це потрібно?

Автополив:

дождеватель автоматичного поливу

автоматичний полив помітити

Якщо на вашій ділянці система автоматичного зрошення, зверніть увагу, як встановлені дощовики. В закритому стані вони вище землі, будьте впевнені, що газонокосарка пошкодить їх. І після косовиці доведеться ремонтувати систему поливу, міняти форсунки. У таких випадках, дощовики потрібно зрівняти із рівнем землі. Якщо з цим поратися ну ой як не хочеться, їх треба помітити, наприклад, прапорцями або кілочками і обійти ці місця газонокосаркою. Вистригати такі місця вручну садовими ножицями.

Стрижка газона:

схема напрямку стрижки

напрямок руху стрижки

Стрижіть рухом «туди і назад», а не навколо або по спіралі. Переміщайтеся в ритмі «швидкого пішохода», якщо ви рухаєтеся занадто повільно, то трава буде засмічувати леза. Використовуйте аналогічну картину «туди і назад», якщо ви використовуєте косарку, намагайтеся рухатися рівними рядами. Щоб скосити навколо клумби або дерева, зробіть два кола навколо перешкоди, спочатку в одну сторону, потім в іншу.

Використовуйте трюк «половина»:

Кожен Ваш прохід повинен перекривати площу половини ширини вашої косарки. Хоча може здатися, що ви робите більше роботи, але вона займає менше часу та енергії, і ви будете зрізати те, що пропустили в перший раз. Вам не доведеться повертатися до цього пізніше, щоб зрізати неакуратні, волохаті корчі.

Приберіть траву після стрижки газону:

граблі для прибирання газону

прибирання трави після стрижки

Коли ви закінчите, якщо в косарці не передбачений короб для трави, використовуйте граблі, щоб зібрати зістрижену траву. Не залишайте скошену траву на газоні, він може підіпріти.

Вимийте щітки косарки водою (дотримуйтесь інструкції по типу живлення пристрою) і зробіть вприскування трохи олії на рухомі її частини для запобігання утворення іржі.

Коли і як косити?

Краще газон косити рано (у першій половині дня) і часто (раз на один-два тижні). Як і інші багаторічні рослини, трава залишається здоровою, коли видаляється лише третина нового її зростання.

Недоступні місця:

стрижка ножицями

стрижка у важких місцях ножицями

На багатьох газонах знайдуться такі місця, де ну ніяк не скошує косарка. Такі місця зазвичай знаходяться біля огорож, бордюрів, каменів, дерев і т.д. Тут доведеться працювати вручну, використовуючи садові ножиці. Все робимо, як в перукарні.

Ну от і все. Тепер вас можна привітати.

Ви самостійно покосили свій газон. Але якщо ви не впевнені чи у вас немає часу, звертайтеся до фахівців, співробітники Kiev Home допоможуть привести ваш газон в ідеальний стан.

  1. Безпека перш за все і є уроком № 1 в тому, як косити газон. Ніколи не дозволяйте дітям грати поруч з вами, коли ви косите газон: щось може вилетіти з розвантажувального жолоба і вдарити кого-небудь.
  2. Газон косите упоперек схилу, а не вгору і вниз, щоб запобігти нещасному випадку. Винятком з цього правила є ручна газонокосарка – тут ви можете косити вгору і вниз по схилу, не боячись її перекидання.
  3. Стрижіть газон, коли трава суха. Ви можете посковзнутися на мокрій траві, а сирі травинки будуть збиратися і забивати косарку. Різка вологої трави робить її вразливою до грибкових захворювань.
  4. Якщо трава забиває леза або розвантажувальний жолоб, вимкніть двигун і переконайтеся, що леза перестали обертатися, ретельно видаліть сміття.
  5. Після стрижки та прибирання газону може знадобитися посіяти газон в пошкоджених місцях.

Що потрібно для косовиці:

  • Газонокосарка
  • Газонні граблі
  • Сікатор

стрижка газону в Києві

Нам важлива ваша думка, тому залишайте коментарі, задавайте питання, оцінюйте статтю, натиснувши на зірочки внизу.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *