Удобрення газона

Добрива для газону, види і способи внесення

сівалка для удобрення газону

удобрення газону сівалкою

Густий, гарний, здоровий газон є метою багатьох домовласників, але для досягнення цієї мети треба докласти зусиль. Як і будь-який живий організм, злаки газонної трави потребують поживних речовин, щоб рости. Удобрення газону є кращим способом отримати те харчування, якого він потребує. Вибір, підготовка і правильне застосування добрива є ключем здорового, зеленого газону.

Чому удобрюють газон?

Родючі ґрунти можуть поставляти поживні речовини, але вони виснажуються і не в змозі забезпечити харчування протягом усього вегетаційного періоду, а деякі ґрунти настільки бідні, що без добрив ніяк не обійтися, на таких ґрунтах внесення добрив – хороша підготовка ділянки під газон.

Здоровий і активно зростаючий газон використовує велику кількість енергії. Добриво допоможе вашому газону залишатися здоровим:

  • сприяє зростанню і оновленню листя і коріння,
  • зменшить втрати від пересування пішоходів,
  • допоможе витіснити бур’яни.

Види газонних добрив

Добриво випускається двох основних типів – рідке і гранульоване. Виберіть те, яке відповідає потребам вашого газону.

Рідкі й гранулювані добрива

Рідкі добрива швидкодіючі. Так як вони швидко всмоктуються, зазвичай їх потрібно вносити кожні 2-3 тижні. Найчастіше такі добрива змішують з водою перед застосуванням.

мішок добрив для газону

гранульовані добрива для газону

Гранульовані добрива вносять, засіваючи їх по траві, і поливають водою вручну або допоможе автоматична система зрошення. Ви будете бачити, скільки добрив ви розсіяли, можете контролювати розподіл, додаючи подекуди їх необхідну кількість.

Гранульовані добрива бувають двох видів: швидкої і повільної дії (так би мовити швидко і довго грають). Ефективність обох типів може змінюватися в залежності від кількості води при поливі або опадів.

Поряд з добривами можуть вноситися і гербіциди спрямованої дії проти таких бур’янів як кульбабки, пирій, осот, подорожник і т.д.

Органічні добрива

органічне добриво в гранулах для газону

гранули органічного добрива

органічні добрива для газону

органічне добриво

Органічне добриво є альтернативою традиційних мінеральних добрив. Як і в мінеральних добривах, органічні добрива доступні в декількох формах, включаючи гранульовані та рідкі. Застосовувати їх варто теж з обережністю.

Основа таких добрив може бути різна: кісткове борошно, компост, гній і т.п.

Вміст добрив

вміст добрив для газону

вміст азоту, калію, фосфору в добриві

Ці три цифри на упаковці добрив розкажуть нам відсоток базових елементів і поживних речовин.

Три основні компоненти:

  • Азот (символ N) для розвитку листя (дає рослинам яскравий, здоровий зелений колір).
  • Фосфор (символ Р) для росту коренів.
  • Калій (символ К) для розвитку кореневої системи і стійкості до хвороб.

Наприклад, мішок з позначкою “16-4-8” містить 16 відсотків азоту, 4 відсотка фосфору і 8 відсотків калію. У такому випадку решта 72%, як правило, інертний наповнювач. Там також можуть міститися вторинні елементи, такі як кальцій, магній, залізо або ін.

Зробити тест ґрунту

Визначте рН вашого ґрунту. Рівень рН ґрунту є мірою лужності або кислотності ґрунту. РН ґрунту важливий, від показника залежить споживання тих чи інших мікроелементів. Доведіть ваш ґрунт якомога ближче до нейтрального, наскільки це можливо, щоб отримати максимальну користь від добрив. Діапазон рН між 6,0 і 7,0 приймається як кращий для вирощування якісного газону.

Важливо вести записи, коли і скільки добрив вноситься. Загалом добриво вноситься, коли ваш газон активно зростає. Не рекомендується удобрювати в дуже спекотні або холодні періоди, так як сповільнюється зростання.

Дотримуйтесь поради та інструкції зазначених на упаковці. Недотримання цієї вимоги може завдати величезної шкоди вашому газону. Внесення добрив більше норми може сильно зашкодити газону.

знак увагиБагато добрив знаходяться в концентрованому вигляді, працювати з ними потрібно дуже акуратно, використовувати гумові рукавички, не допускати попадання на шкіру та в очі.

Рекомендуємо сіяти добрива в 2 заходи, вздовж і впоперек, так добрива розподіляться рівномірно. Погода повинна бути безвітряна і без опадів. Якщо у вас немає досвіду, застосовуйте сівалки.

Внесення добрив – важливий і відповідальний захід. Ви повинні усвідомлювати наслідки. Краще, щоб цим займалися фахівці. Ви можете звернутися в Kiev Home за допомогою, написавши листа з питаннями, що цікавлять вас , або замовити сезонне обслуговування газону.

Здоровий газон після добрив

Ознайомтеся з цінами на ландшафтні роботи в ландшафтних прайсах.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *