Укладання газону

Укладання рулонного газону

Kiev Home тривалий час займається підготовкою та укладанням рулонного газону. На протязі декількох днів ви отримаєте готовий, здоровий, красивий газон.

Телефонуйте нам, і фахівці Kiev Home допоможуть укласти рулонний газон на вашій ділянці в Києві та Київській області.

☎ 093-877-33-37

Але якщо ви вирішили все-таки створити галявину своїми руками, сподіваємося,що наші поради вам допоможуть.

Як створити гарний газон

газон біля будинку

Ми розповімо вам все про створення галявини, від планування і підготовки, до готового газону та догляду. Укладання рулонного газону – докладний опис крок за кроком.

Підготовка до укладання газону

Рулонний газон можна укладати цілий рік, однак при морозах слід уникати укладання дерну, а в тривалі періоди спекотної і сухої погоди він потребуватиме додаткового догляду та уваги.

Необхідні інструменти: тачка, граблі, довгий ніж, лопата, кілька дощок, садовий шланг і розпилювачі (якщо не встановлено автоматичний полив).

Ваш новий газон буде рости краще, коли ґрунт підготовлений і стимулює глибоке, швидке укорінення. Газону потрібно всього чотири речі (у відповідних пропорціях): сонячне світло, повітря, вода і поживні речовини. Газонна трава отримує три основні чинники з ґрунту: повітря, воду і поживні речовини. Якість ґрунту та його підготовка в значній мірі впливає на якість газону. Правильний ґрунт з правильною структурою буде гарантувати, що коріння трави проникає рівномірно і глибоко. Це зробить газон більш стійким до посухи, більш ефективним і призведе до більш щільного зчеплення, що допоможе витіснити бур’яни і зробити його візуально привабливим. Погана підготовка ґрунту може привести до того, що з часом газон буде слабшати і загине.

монтаж труб поливуУ наслідку ви повинні поливати ґрунт один раз на пару днів, перш ніж ваш газон вкоренитися. Важливо встановити систему автоматичного поливу перед укладанням газону. Автоматичний полив забезпечить молодий газон потрібною вологою. Систему поливу можна встановити і після укладання, але доведеться різати дерен і перекопувати газон.

 

Розрахунок дерну і верхнього шару ґрунту

рулонний газонДля того, щоб підрахувати кількість рулонів газону, необхідно виміряти довжину і ширину області, помножте одне на інше. Вимірювання в метрах простіше, оскільки кожен стандартний рулон дерну шириною 1м. Потім додати 5% для формування, підгонки, підрізування.

Щоб підрахувати, скільки необхідно ґрунту для верхнього шару, площу ділянки множимо на глибину шару і отримуємо потрібний нам обсяг ґрунту. Приклад: площа ділянки під газон 250 м ², глибина шару 15 см., 250 * 0.15 = 37м³.

Видалення бур’янів

Рекомендується використання фірмового гербіциду для видалення трави і лікування газону з вказаною нормою витрати. Для повної ефективності може знадобитися залишити газон на 14 днів.

Підготовка ділянки перед укладанням

насипана земляВи повинні викласти як мінімум 100 мм., В ідеалі 150 мм. гарного ґрунту (чим глибше, тим краще). Ґрунт має бути без каменів, брил, сміття та багаторічних бур’янів.

Верхній шар ґрунту використовується сипучий і пухкий, призначений для використання в контакті з дерном. Це допомагає забезпечити рівну поверхню і міцну основу, необхідну для укладання дерну або посіву насіння. Ґрунт змішується з добривами, щоб забезпечити траві найкращий старт.

ущільнення грунту катком  вирівнювання основиПісля того, як ґрунт був укладений, його потрібно злегка ущільнити. Ґрунт слід трохи утрамбувати по всій площі. Вирівняти поверхню граблями і переконатися, що поверхня горизонтальна. Це може зайняти деякий час, але воно того варте, ретельна підготовка вбереже від подальших проблем.

Якщо поверхня нерівна, то це буде впливати на зовнішній вигляд і призведе до того, що ваш газон буде нерівномірним, а якщо вона не ущільнена, то незабаром просяде і галявина втратить свою форму.

Укладання газону

створення газону

Газон укладають навесні, влітку (протягом 24 годин), восени, взимку (при відсутності морозів).

стиковка рулонівУкладання газону починається переважно уздовж прямого краю, бордюру або паркану, тісно стикуючи кінці рулонів. Наступний ряд стикують щільно до попереднього, укладаючи зі зміщенням стиків. Для пересування укладають дошки, стежте, щоб трава під ними не попріла.

Злегка дерен розрівняйте перевернутими вниз граблями або шматком дошки, щоб забезпечити хороший контакт між дерном і ґрунтом.

розрізання рулонів газону

Решту стиків заповнити ґрунтом і злегка ущільнити.

Дерн ріжуть за допомогою довгого ножа, ручною пилкою або ріжучою лопатою.

Відразу після укладання

Полив вашого нового газону – важливий крок до створення красивого і здорового газону:

  • Поливайте дерен і протягом декількох днів після укладання рулонів, поки трава міцно не вкоренилася. У спекотні дні, можливо, буде потрібно, почати полив великих газонів до укладання всього дерну.
  • Переконайтеся, що новому газону вистачає води і що вода просочується через нижні шари ґрунту, інакше він не вкорениться. Підніміть куточки рулонів, щоб перевірити ґрунт під газоном. Коріння газонної трави буде рости тільки в вологому ґрунті.
  • Якщо випадає достатня кількість опадів, все ще потрібно перевірити, що газон отримує достатню кількість води.
  • Поливайте вранці або пізно ввечері, це ідеальний час, щоб ваш новий газон менше втрачав води при випаровуванні.
  • Полив в посушливі періоди також повинен бути адекватним.

Незабаром після укладання

Будьте готові косити новий газон протягом всього лише по закінченню 3 днів, якщо це можна зробити, не порушуючи дерну. Якщо дерен зміщується, замініть його і дайте більше часу, щоб він укоренився, перш ніж стригти.

стрижка рулонного газону

Не відкладайте! Стрижка сприяє відновленню газону, більшість людей занадто довго чекають. Газон може витримати легке навантаження майже відразу після укладання газону. Ніколи не знімайте більше, ніж на одну третину довжини травинки.

Протягом перших декількох стрижок видаляйте чверть травинки. Протягом наступних стрижок знижуйте висоту скошування до бажаного рівня (ми рекомендуємо приблизно 25 мм). Чергуйте напрямок, в якому Ви косите свій газон.

Якщо скошеної трави мало, її не потрібно збирати, за умови, що сонячне світло досягає стебел. Зрізана в невеликих кількостях трава повертає поживні речовини в ґрунт, що сприяє здоровому вигляду.

Догляд за укладеним газоном

Ретельний догляд є ключем до красивої галявини. Зовнішній вигляд вашого газону буде залежати від навколишнього середовища та догляду. Здоровий дерн вимагає балансу повітря, їжі, води та світла. Відповідна програма технічного обслуговування допомагає зберегти ці елементи в балансі.

Ми допоможемо вам створити і зберегти ваш куточок природи.

Телефонуйте, і фахівці Kiev Home допоможуть у вирішенні багатьох завдань.

Ви вирішили укласти газон? А основа під нього готова? Планування і вирівнювання землі ➢ підготовка ділянки під газон.

 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *