Автополив та догляд за газоном

Наша компанія Kyiv Home провела роботи з встановлення автополиву газону на ділянці 530 м2 у селі Пухівка Броварського району Київської області. Загальна вартість проекту автополиву склала 44 тисячі гривень. Він включав монтаж системи автоматичного зрошення, ландшафтний дизайн та обслуговування газону (підсів, стрижка, підживлення).

Монтаж системи автополиву

проект схема автоматического полива в Пуховке

Проект передбачав облаштування автополиву газону для стабільного та рівномірного зволоження ділянки. Наші фахівці виконали виміри території, склали докладний план, на якому окреслили присутні об’єкти, зокрема джерела води. Зазначили місця розміщення поливального обладнання та зони зрошення. Детальна розробка проекту допомогла оптимізувати витрати, розрахувавши необхідну кількість обладнання.

Потім на основі плану було складено схему автоматичного поливу в Київській області в селі Пухівка Броварського району. Ми окреслили напрямки магістральних трубопроводів, відзначили місця розміщення дощівників. Розрахунок вартості проекту включав визначення довжини труб та їх оптимального перерізу, кількості точок зволоження. необхідної потужності насосів, обсягу накопичувальної ємності.

проектирование и монтаж автополива в с. Пуховка Броварского района

У процесі розрахунку ми використали інформацію про норму поливу газонної трави, яка росте на ділянці. Підібрали насос, який перекриває потреби в зрошенні приблизно в 1,5 рази, для подальшого проведення ландшафтного дизайну.

На наступному етапі наші спеціалісти зайнялися земляними роботами. Були викопані траншеї під магістральний трубопровід, визначилися із зонами для насосного обладнання. Труби поклали на глибину 30 см — вони гарантовано не пошкодяться культиватором або лопатою.

Далі траншеї закопали. Землю утромбували щоб вона не просіла надалі.

выкапывание траншей для автополива в Пуховке

Розведення труб автополиву

Для розведення використовували труби ПЕ – вони легко монтуються, не пошкоджуються від температурних перепадів і не впливають на корозію. Щоб система успішно перенесла морозний період, у її нижній точці облаштували скидання рідини, встановивши спеціальні клапани. Вони спрацьовують при зменшенні тиску нижче за пороговий рівень і вода самопливом видаляється з трубопроводу.

Відгалуження від магістральної труби автополиву Hunter та периферійні з’єднання розмістили у лючках. Подібне рішення викликане слабкістю таких елементів, де найчастіше виникають протікання.

На наступному етапі ми монтували дощовики та встановлювали в заздалегідь визначені місця електротехнічні пристрої:

  • насос;
  • блок розподілу рідини;
  • Контролер.
Монтаж дождевателей и электромагнитных клапанов в с. Пуховка

Запуск автополиву та подальше обслуговування

На завершення наші фахівці здійснили запуск та налагодження системи. Зроблено необхідні налаштування контролера, підключено насосне обладнання, відрегульовано сектори дощувачів. Тестове включення показало, що полив газону автоматично працює без збоїв та забезпечує зволоження трави у потрібному обсязі без щоденного налаштування.

Компрессор для продувки труб

Запустивши систему, ми надали рекомендації власникам ділянки. Після завершення теплого сезону потрібно продмухати труби компрессором, щоб видалити залишки рідини. Це виключить пошкодження стін магістралі та обладнання. Для безперебійної роботи необхідно періодично обслуговувати форсунки, що фільтрують елементи. Щоб не допустити перезволоження чи виникнення дефіциту вологи, зрошення сторонніх об’єктів необхідно своєчасно налаштовувати сектори та змінювати роботу спринклерів.

Догляд за газонною травою та ділянкою

Щоб трава була рівною і виглядала естетично, ми виконали стрижку газону за методом “туди і назад”. Для запобігання засміченню лез фахівці пересувалися у прискореному темпі пішохода. Скошування трави навколо перешкод (дерево, альпійська гірка) робили двома колами в один і протилежний бік.

Уход за газоном в Броварском районе с. Пуховка

Щоб трава була рівною і виглядала естетично, ми виконали стрижку газону за методом «туди і назад». Для запобігання засміченню лез фахівці пересувалися у прискореному темпі пішохода. Скошування трави навколо перешкод (дерево, альпійська гірка) робили двома колами в один і протилежний бік.

Покос травы в Броварском районе с. Пуховка

Намагалися в один прохід перекривати площу, що дорівнює ½ ширини косарки. Це робить роботу продуктивнішою і виключає повернення до колишніх місць для видалення неакуратно зрізаних фрагментів газону. Після закінчення косіння залишки трави одразу зібрали граблями, щоб виключити подпревание і не порушити естетику ландшафтного дизайну.

Внесение удобрений

Для збільшення вмісту поживних компонентів у ґрунті, а також нормального зростання, оновлення зеленої маси та коріння фахівці Kyiv Home провели внесення добрив для газону. Вони були засіяні по траві та политі автоматичною системою зрошення.

Щоб розуміти, які мікроелементи перебувають у дефіциті, ми провели тест грунту на визначення ph. Оптимальне значення нейтрального ґрунту для газонної трави становить у межах від 6,0 до 6,8.

Внесение удобрений с. Пуховка Броварского района

Підсів газону

Ще один проведений захід – підсів газону. Навіть при правильному догляді та своєчасному внесенні добрив трава через кілька років починає зростати повільніше. Якщо не виробляти підсів виникає раж проблем:

  • газон почне рідшати;
  • збільшується ймовірність захворювань;
  • простір почнуть активно освоювати бур’яни.
Подсев травы в с. Пуховка Броварского района
Підсів проводили ранньої осені, так як газонна трава найкраще дає схожість при температурі +10°C. Використовували той самий насіннєвий матеріал, який застосовувався під час основного посіву газону. Після проростання протягом 7-21 дня трава почне укорінюватися протягом кількох тижнів.

Приблизно за 14 днів до підсівання ми видалили бур’яни, скориставшись гербіцидом для широколистяних бур’янів. На ділянці були уражені зони, в яких низько скосили траву, а потім розпушували граблями для утворення шару обробленого ґрунту на глибині приблизно 20-25 см.

Полив газона с. Пуховка Броварского района

Після завершення підсіву рекомендували власникам періодично поливати газон, щоб унеможливити пересихання. Перші 1-3 тижні не допускається ходити по траві, щоб уникнути пошкодження кореневої системи. Коли висота рослин досягне 9-10 см, радимо переходити до першого скошування. Ножі газонокосарки обов’язково мають бути гострими.

Замовити ландшафтні роботи у Броварському районі.

т. 050-23-33-007          т. 097-23-33-007

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...