Озеленення та ландшафтний дизайн

ландшафтний дизайн двору
Наша компанія виконала роботи зі створення ландшафтного дизайну у Броварах, якщо бути точніше, то у с. Требухів Броварського району. План проекту включав благоустрій території — підготовку ґрунту, завезення землі, укладання рулонного газону, формування клумб , посадку рослин, відсипання крихтою і корою, посадку крупномірів Ділянка набула естетичного вигляду, стала зеленішою і зонованішою.

Проект ландшафту було складено з урахуванням специфіки місцевості, кліматичних умов, матеріальних можливостей замовника. Ландшафтний дизайн двору дозволив захистити прибудинкову територію від забруднень та сильного вітру, продемонстрував добрий смак господарів ділянки. Вартість рулонного газону компенсувалася естетичним виглядом.

Посадка декоративних рослин

озеленення ділянки у Броварах

Озеленення ділянки у Броварах (с. Требухів) передбачало висадку у ґрунт декоративних рослин. Крім естетичних властивостей, це дозволило зонувати ділянку. Ми використовували вічнозелені дерева та чагарники, адаптовані до кліматичних умов регіону. Вони чудово наголошують на творчих рішеннях ландшафтного дизайну навіть у зимовий час.

Вивантаження крупномірів Бровари
посадка крупномірів сосен
посадка крупномірів сосни у Броварах

Перед посадкою крупномірів дерева акуратно дістали з контейнерів, не ушкоджуючи коріння та земляний ком. Деякі коріння були закручені на кінцях, тому довелося їх делікатно розправляти. Для гарного приростання обробили кореневу систему спеціальними препаратами.

Наші фахівці викопали посадочні ями, які перевищували у розмірі, як мінімум, удвічі кореневу систему дерев. Відстань між ямами зробили 3,4-4 метри, щоб рослини не заважали одна одній. Землю змішали з кислим торфом, компостом, тому що на дуже важких ґрунтах вони погано ростуть

викопування посадкових ям для рослин
посадка рослин у посадкові ями

При посадці рослин їх мали так, щоб після засипання ґрунту вони знаходилися на такій же глибині, що й росли раніше. Ширину ями постаралися зробити якомога більшу для розвитку бічних коренів. Це допоможе їм успішно освоювати верхні, добре аеровані ґрунтові шари. Стінки земляної ями зробили прямовисними, а її дно розпушили на глибину до 20 см.

Після посадки рослин виконали мульчування корою хвойних дерев для зменшення випаровування вологи та запобігання появі бур’янів. Одночасно скорочується ймовірність появи земляної кірки, що погіршує аерацію. На завершення озеленення ділянки добре пролили кореневу систему до рівня ⅔ посадкової ями. Потім її до кінця засипали сухим ґрунтовим матеріалом. Завдяки щільному контакту кореневих закінчень із ґрунтом домоглися відмінного приживання саджанців.

Завезення ґрунту та укладання рулонного газону

завезення ґрунту на ділянку
Укладання рулонного газону почалося з підготовки ділянки. Наші фахівці видалили бур’яни, коріння чагарників, дерев. З метою надання території однорідності для ландшафтного дизайну виконали планування ділянки під газон. Під час боротьби з бур’янами застосували сучасні хімічні засоби, що дозволило знищити їхню кореневу систему.

Потім зробили перекопування ґрунту. Було завезено родючий ґрунт, у складі якого було не менше половини чорнозему. Решту склали в рівних пропорціях торф та пісок. Зробили ґрунтовий шар завтовшки 11-12 см, тому що при укладанні рулонного газону вже є готові килимки.

У верхній шар грунту внесли добрива, головним з яких став фосфор. Цей компонент допомагає траві накопичувати поживні речовини, зміцнює коріння та стимулює утворення нових паростків. Також збагатили ґрунт:

  • азотом – забезпечує прискорене зростання;
  • калієм – допомагає боротися із захворюваннями та адаптуватися до негативних умов середовища.
  • фосфором – стимулює розвиток кореневої системи.
укладання рулонного газону в Броварах
Після цього полили ділянку та утрамбували ґрунт для кращого вкорінення трави.

Укладання рулонного газону почали з краю, поклавши максимально рівно перший рулон. Наші майстри стежили за тим, щоб не було викручування та вигинів. Наступні ряди розміщувалися відповідно до принципу цегляної кладки, що передбачає зміщення на ½ рулону. Рулонний газон був покладений точно встик без нахльосту та зазорів. Шви присипали сумішшю торфу та ґрунту з травою.

По всіх покладених рядах додатково пройшлися садовою ковзанкою для усунення повітряних порожнин. На завершальному етапі благоустрою траву рясно полили. Вартість рулонного газону розраховувалася виходячи з площі та сорту трави.

Облаштування клумб та посадка рослин

ландшафтний дизайн двору

Проект ландшафтного дизайну у Броварах включав формування клумб на ділянці. Для цього ми вибрали відкриті місця з великою кількістю сонячного світла, підготували матеріали для дренажу. Потім облаштували траншею і заклали на її дно дренажні матеріали — биту цеглу та щебінь. Вони добре виконують роль своєрідного фундаменту та допомагають видалити надлишки вологи з ґрунту. Це сприяє покращенню агротехнічних характеристик ґрунту.

На наступному етапі благоустрою сформували піщаний шар, зверху якого насипали родючу землю. Використовували для озеленення ділянки ґрунт без бур’янів, щоб надалі господарі не мали проблем із їх видаленням.

Посадка рослин у рамках проекту ландшафтного дизайну включала такі етапи:

  • багатий полив ґрунту;
  • створення лунок пропорційно культурам;
  • посадка рослин (зверху утрамбували ґрунтом і посипали галькою для довшого утримання вологи).
Посадка рослин
Посадка рослин на клумби
посадка туй вздовж паркану

На завершення рекомендували власникам ділянки не забувати про догляд за клумбами. Слід вчасно зволожувати та прополювати, навесні зміцнити ґрунт, додавши нового ґрунту. Також після зими необхідно прибрати старе листя, гілки, що впали. Превентивно можна обробляти рослини пестицидами для боротьби із хворобами.

декоративні клумби

Проект ландшафтного дизайну двору у Броварах включав декоративне відсипання ділянки. Для цього ми використовували кору та річкову гальку. Ці матеріали не лише облагородили територію, а й допомогли скоротити температурні перепади ґрунту, стали перешкодою надмірному випару вологи. В результаті культури зростатимуть із меншим стресом.

Кора згодом перегниває, стаючи додатковим добривом. Тому для збереження первинного ландшафтного дизайну потрібна підсипка. Галька складається з камінчиків різного розміру, що дозволило зробити сухі струмки. Завдяки властивостям матеріалу вони збережуться на довгий час.

Замовити ландшафтний дизайн

Замовте ландшафтні роботи на вашій ділянці у Києві та Київській області. Ми завжди раді допомогти.

Виїзд замірника безкоштовно!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...