Автоматичний полив не працює

Автоматичний полив не працює: ремонт і відновлення систем поливу

Працююча автоматична система – кращий спосіб зберегти ваш газон. Правильно розробивши і запрограмувавши систему поливу, вона розподілятиме потрібну кількість води там, де це знадобиться. Але, як і будь-яка інша система, вона іноді ламається або вимагає технічного обслуговування.

Хорошою новиною є те, що ви можете виправити поломку на 90 % самостійно, навіть без глибокого знання системи автополиву. Ми покажемо вам, як виявити і усунути найбільш поширені проблеми. Наші поради більше підійдуть для системи поливу Hunter, хоча поломки інших систем аналогічні. Виклик професіонала може коштувати не менше 500 грн, навіть якщо поломка незначна. Не лякайтеся роботи в системі, яка включає як водопровід, так і електрику. Труби пластикові набагато простіше відремонтувати, чим сантехніку у вашому будинку. Електричні лінії низької напруги, тому вони є безпечними. Вам не потрібні спеціальні навички, знадобиться мультиметр для діагностики електричних систем.

схема автоматичного поливу

схема автоматичного поливу hunter

схема автополиву

Суть роботи системи автоматичного поливу полягає в тому, що програматор-контроллер посилає сигнал на електроклапани у блоці управління клапанами. Клапани відкриваються, подаючи воду через труби, що призводить до того, що форсунки піднімаються і розпиляють воду.

Дощувач не працює?

Рішення 1: Замініть дощувач або форсунку

Причиною може слугувати ушкодження дощувача або грунт, що потрапив в систему поливу. Зачепіть форсунку викруткою, плоскогубцями або просто рукою і потягніть на себе, з дощувача вийде стержень, на кінці якого прикручена форсунка, відкрутіть її. Якщо вона забилася, промийте її водою (дощувачі із змінюваними форсунками, наприклад Hanter SRS, PS, PSU ). Зламані форсунки легко визначити. Як правило, ламається верхня частина голівки. Це зазвичай відбувається в тих дощувачах, які встановлені занадто високо і потрапили під транспортний засіб або постраждали від газонокосарки.

заміна дождевателя своїми руками

заміна пошкодженого дождевателя

Деякі виробники поставляють дощувачі з незнімними форсунками, пошкоджений доведеться замінити повністю, розкопавши навколо нього землю, а після заміни, уклавши дерн назад(наприклад gardena t -100, роторні і так далі). Заміна голівки є одним з найпростіших рішень. Змінні форсунки доступні в спеціалізованих центрах або в Інтернеті. Не забудьте купити той же тип голівки, того ж виробника і такої ж специфікації, вони мають різні кути та дальність дії. Форсунки типу MP-ROTATOR мають найбільш рівномірну зону поливу і економічність.

промивка дождевателязаміна дождевателя спрей фірми hanterДощувач gardena

Поверніть розпорошувальну голівку або дощувач проти годинникової стрілки, щоб відкрутити їх. Усередину дощувача і в отвір труби не повинна потрапити земля, інакше форсунка заб’ється і не працюватиме. Закручуються форсунки від руки, без застосування інструментів.
регулювання кута поливу дощувача хантер

регулювання дощувача

Після заміни включіть відповідну лінію поливу на клапані або на програматорі-контроллері, перевірте його роботу. При необхідності встановіть кут поливу, провертаючи верхню частину форсунки, або повернувши спеціальний гвинт викруткою, дощувачі деяких виробників вимагають спеціального ключа (не усі форсунки регулюються). Напрям поливу регулюється поворотом витягнутої шиї-стержня дощувача.

Низький тиск води?

Рішення 1: Включення і перевірка клапанів

шахти і короба поливу

шахти клапанів

Електроклапани повинні знаходиться в пластикових коробах, зазвичай із зеленими кришками, їх і варто шукати на газоні.

Клапан автоматичного поливу hunter

клапан Hunter

Перевірте клапани, щоб переконатися, що вони відкриті, для цього на клапанах поверніть механічний прапорець, у інших виготівників на клапані обертається електромагніт-соленоїд. Включайте їх по черзі, щоб переконається, що вони відкриваються. Низький тиск води призведе до того, що стійки дощувачів не повністю піднімуться, і радіус поливу буде значно менше. У крайньому випадку, більшість з них взагалі не піднімуться. Якщо клапан не відкривається вручну або не запускається при поданні сигналу з програматора (перевірити мультиметром, програматор подає на клапан 12v або 24v, залежить від виробника і специфіки), його потрібно замінити.

Рішення 2: Знайти і усунути витік

Можливо, низький тиск води викликаний витоком. Зону витоку можна визначити по не повністю піднятих стійках дощувачів. Витік зазвичай знаходиться між останнім повністю робочим дощувачем, що не піднявся, і першим. Шукайте ознаки витоку води, вода сочиться крізь землю, швидко утворюються калюжі на газоні або дуже вологі зони. Коли знайдете зразкову ділянку витоку, треба зняти дерн, викопати землю і знайти трубу, копати слід дуже акуратно, оскільки труба автоматичного поливу з ПВХ і її легко пошкодити, також поряд з трубою може бути прокладений дріт, що включає клапани. Якщо пошкоджена труба, треба вирізати пошкоджену ділянку і з’єднати спеціальною муфтою.

Сполучна муфта, фітінг

З’єднувальну муфту слід вибирати по діаметру труби 25мм, 32мм, 40мм т.д.. Помістіть затискне кільце на одному з кінців труби, вставте муфту, потім затягніть кільце. Помістіть на другому кінці труби, потім затягніть затиск. Якщо ушкодження значніше і однією муфтою не обійтися, слід зробити вставку з обрізка труби і двох сполучних муфт. Засипте яму землею і укладіть дерн.

Рішення 3: Ремонт закупорених труб

ремонт поливу, пошкодження трубиКорені дерев можуть рости навколо труби і стискати її або рух транспорту стиснув її, ущільнивши грунт, зменшивши або перекривши потік води. Якщо ви не можете знайти витік, лінія може бути пережата або закупорена. Цю проблему складніше знайти, доведеться багато копати, щоб з’ясувати причину несправності. Варто знову ж таки орієнтуватися по неробочих дощувачах. Якщо лінія проходить поряд з деревом, почніть копати саме там. Коли знайдете пошкоджену секцію, виріжте її ножівкою. Якщо лінія була пошкоджена коренями дерев, перенаправте її, викопавши нову траншею чимдалі від дерева. Виріжте нову ділянку труби, щоб замінити пошкоджену. Потім замініть секцію труби, з’єднавши її на кожному кінці муфтами.

Зона поливу не працює?

Рішення 1: Перевірте напругу, що подається на клапан поганої зони

схема підключення контролера і клапанів hunter

схема підключення клапанів

перевірка роботи клапанів поливу

перевірка клапанів

Ваша система поливу ділиться на зони. Кожна зона має електричний клапан, який керує дощувачами на певній території. Перевірте напругу в неробочій зоні за допомогою мультиметра. Від’єднайте дроти від клапана, включіть зону поливу на програматорі і перевірте напругу мультиметром. Якщо напруга занадто низька, замініть програматор. Переконайтеся, що живлячі дроти міцно прикріплені до клем програматора, трансформатор включений в мережу і автоматичний вимикач на головній панелі включений. Включіть неробочу зону на програматорі. Поверніть диск мультиметра на V (вимір напруги) і помістіть один щуп на загальний клапан (з позначкою “С” або “ком”). Помістіть інший щуп на терміналі саме тієї зони, що не працює. Не має значення, якого кольору дріт йде до якого роз’єму. Зверніться до інструкції, щоб побачити, чи потрапляє значення напруги в необхідному діапазоні (зазвичай від 24 до 28 вольт). Якщо цього не станеться, то програмуючий блок потрібно замінити. Замініть пошкоджений програматор тієї ж марки і моделі. Щоб замінити його, позначте кожен дріт, підключений до програматора. Відчепіть дроти, під’єднайте їх до нового пристрою в тій же послідовності.

 Рішення 2: Перевірте запобіжники і трансформатор

підключення програматора hunter

підключення контролера

Перевірте напругу трансформатора мультиметром, підключивши його до клем трансформатора, позначеним”AC”, якщо свідчення менше 22, замініть трансформатор. У блоці управління знаходиться батарея живлення, але вона призначена для збереження параметрів (час, дата, час роботи і так далі). БЕЗ ЖИВЛЕННЯ ВІД МЕРЕЖІ СИСТЕМА ПОЛИВУ ПРАЦЮВАТИ НЕ БУДЕ !

Якщо жодна із зон не включиться, встановіть програматор в ручний режим, щоб перевірити, що система працює. Якщо полив запускається в ручному режимі, а автоматично не працює, то перевірте датчик дощу, можливо, він блокує систему (нещодавно був дощ і датчик вологий). Датчики дощу економлять воду шляхом відвертання запуску системи, коли земля вже насичена і не потребує додаткового поливу. Якщо система не працює, перевірте запобіжник. Якщо програмний блок має кнопку скидання автоматичного вимикача, натисніть кнопку, а потім спробуйте запустити систему знову.

.

Рішення 3: Замініть несправний клапан

заміна клапана поливу

клапана

Якщо контроллер, блок запобіжників і трансформатор впорядку, перевірте опір “Ом” між загальним контактом і неробочою зоною. Вимкніть систему, поверніть мультиметр для перевірки на Ом (символ омега) і помістіть дрот на загальну клему і клапани зони, як ви це робили для перевірки напруги. Порівняйте Ом читання з діапазоном в інструкції (зазвичай від 20до 60 Ом). Якщо Ом впаде нижче необхідного числа, комутатор (соленоїд), який приводить в дію регулюючий клапан для цієї зони несправний і має бути замінений. Непрацюючий клапан приєднаний на той же дріт (того ж кольору і перерізу), що і неробоча зона в контроллері. (Якщо свідчення занадто високі, див. “Відновлення пошкоджених дротів” нижче).

Хоча самі клапани рідко потребують заміни, соленоїди дійсно іноді виходять з ладу. Заміна їх проста. Переконайтеся, що контроллер знаходиться у вимкненому положенні (вам не треба повністю його відключати від мережі). Усередині коробки клапанів, від’єднайте дроти від неробочого соленоїда. Поверніть соленоїд проти годинникової стрілки, щоб відгвинтити його від клапана. Вода повільно просочуватиметься з отвору клапана, це залишки води в системі. Встановіть новий соленоїд в клапан і поверніть його. Під’єднайте дроти також як і до заміни. Не має значення, який електромагнітний дріт йде загальним. З’єднання заізолюйте ізоляційною стрічкою або кембріком.

Відновлення пошкоджених дротів

Якщо опір, виміряний в контроллері (к-ть Ом), між загальним дротом клапанів і дротом неробочої зони занадто високий (до безкінечності), а на самому соленоїді виміру в нормі, проблеми в дроті, що подає сигнал на клапан, він швидше за все перебитий або має ненадійні з’єднання. Якщо тільки одна зона не працює, дріт пошкоджений. Не варто шукати ушкодження дроту, якщо немає підозр, в якому вони місці, дріт варто замінити, прокопавши і уклавши його в землю. Кабель для клапанів варто брати з хорошою ізоляцією, що не розкладається у вологій землі, бажано протягнути його в захисну гофру, к-ть дротів в кабелі така ж, переріз дроту близько 0,75-1мм².

Як бачите, багато чого можна зробити своїми руками, але якщо у вас є сумніви і невпевненість в тому, що це вам підсилу, мало вільного часу або бажання, краще це зайняття довірити фахівцям Kiev Home, які швидко і якісно виправлять поломку системи вашого поливу. Ваш сад і газон буде знову і знову тішити око.

свіжий і красивий газон, полив газону

Ваша ділянка гине, поки ви наважуєтеся викликати майстра, який виправить несправності системи поливу тел. 093-877-33-37
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *