Полив газону автоматично в Києві і області

Барвистий газон – органічне доповнення до заміського особняка, бізнес-центру або ландшафтної зони. Сорти трав, що застосовуються для його створення, багаторічні. Газон витісняє бур’яни, при правильному догляді зміцнює структуру ґрунту, надає території акуратний, мальовничий вид. Для підтримки задовільного стану трав’яного покриву потрібен постійний догляд, його забезпечує автополив газону.

Ручне зрошення забирає у власників колосальну кількість  часу. Зволоження ґрунту виходить нерівномірним, надто рясним або недостатнім. Газон чутливий до відсутності вологи, при нестачі води з’являються неприємні жовті лисини. Виходом стане заміна зеленого покриву на новий. Зайва трата грошей, якої можна було б уникнути, не проігнорувавши обов’язкові правила догляду.
Автоматичний полив газону

Автоматичний полив газону – це розгалужена мережа труб і керуючої автоматики, що забезпечують подачу і розподіл води по площі газону за допомогою розпилюючих дощувачів.

Автополив газону необхідний, коли не вистачає часу на догляд за травою, але хочеться зберегти ділянку в кращому стані за мінімальний бюджет. Дана інноваційна технологія зрошення позбавить від господарських робіт, перекладе турботу про газон на продуману систему.
У чому її переваги, як відбувається процес установки, експлуатації, розповімо докладніше.

Як влаштована система автополиву?

Конструкція складається з декількох вузлів:

 1. Автоматичного насоса, що качає воду з водопроводу або водойми.
 2. Блоку клапанів в коробі, поглибленого в грунті недалеко від насоса.
 3. Комп’ютера або пульта управління.
 4. Трубопроводу (для газону вибирається сорт ПНТ, стійкий до замерзання води і розширенню).
 5. З’єднувальних фітингів.
 6. Спринклерів або полівалок з соплами (статичних, роторних або віялових).

Система може комплектуватися погодними метеостанціями. Вони подають сигнал пульту управління для зупинки поливу в момент появи заморозків, дощу або сильного вітру. Датчик коригує виконання запрограмованого режиму поливу.

Пропонуємо встановити автоматичний полив в Київській області американської марки Hunter – еталона якості і надійності.

Принцип роботи

Призначення насоса – подача води, створення постійного тиску усередині трубопроводу. Автоматика даного приладу зобов’язана підтримувати необхідний тиск до 6 атмосфер. Як тільки клапани відкриваються, тиск падає, насос включається. Пульт керування регулює положення клапанів, подачу води до спринклерів. Останні під тиском приводяться в рух, піднімаючись з землі, і здійснюють полив. Коли клапан закривається, насос збільшує тиск усередині трубопроводу і вимикається.

Установка системи автополиву починається зі створення проекту. Він дозволяє оптимізувати витрати, розрахувати правильну кількість обладнання. Для цього потрібні точні вихідні відомості про ділянку. Схема поливу дає можливість в майбутньому внести зміни, додати зони поливу, відшукати місце знаходження вузлів і елементів без істотних витрат.
Ціна автополива в Києві залежить від обсягу зрошуваної території, вибору класифікації окремих елементів обладнання. Схема-креслення і кошторисна документація складається представником фірми Kiev Home на безкоштовній основі.Проект-схема автоматичного поливу в Києві

Монтаж системи автоматичного зрошення

Вирізання газону при монтажі автополива
При монтажі автоматичного поливу безпосередньо по готовому газону, дерен з травою вирізається, проводяться роботи і газон укладається назад. Через 2 тижні шви заростають і слідів від проведення робіт не видно.

Необхідно стежити, щоб земля дерну не пересихала, а трава не запрівала. Укладаються шари трави щільно, щоб коріння змогло зчепитися і прирости. Недбало покладений газон загине.

Шви після укладання можна підсіяти насінням газонної трави того ж сорту, що на вашій ділянці.

Роботу по монтажу можна розділити на чотири етапи:

 1. заміри ділянки, вивчення рельєфу і водних джерел, складання проекту;
 2. земляні роботи – викопування траншеї під водопровід, визначення місця для насосної системи;
 3. монтаж – прокладка трубопроводу, з’єднання зі спринклерами, електромагнітними клапанами, проведення кабелю до пульта управління;
 4. запуск і налагодження – настройка програми в контролері управління, підключення насоса, регулювання секторів дощовиків, пробне включення системи.

Як тільки всі вузли і компоненти виявляться налаштовані, буде забезпечений безперебійний систематичний полив, який не потребує щоденного налаштування.

Норма поливу трав’яного газону 10мм / м² або 1м³ води на сотку на добу.

Система періодично потребує сервісного обслуговування, куди входять:

 • консервація поливу – після закінчення поливального сезону рекомендується видалити з трубопроводу залишки води за допомогою продувки компресором і уникнути негативних моментів з пошкодженням стінок труб, подовжити термін служби комплексу;
 • запуск системи в експлуатацію – після зими важливо якісно налагодити роботу автополива, перевіривши вузли на справність;
 • певні елементи системи (фільтра, форсунки) згідно з технічним регламентом вимагають періодичного обслуговування, ігнорування призводить до збоїв в роботі системи;
 • робота спринклерів коригується, сектори налаштовуються, щоб уникнути відхилень в механіці рухів, перезволоження грунту або зрошення будівель, парканів, доріжок.

Компанія Kiev Home дає консультації замовнику з питань експлуатації системи, надає сервісне обслуговування обладнання та гарантійний термін на встановлений автополив Hunter в Києві і області.

Ігри на газоні

Переваги автополива газонів

Зелений газон на ділянці

 • Полив газону автоматично – істотна економія часу, сил і фінансів, виключено перевитрату води;
 • дозоване зрошення забезпечує рівномірне зростання трави, її соковитість;
 • налаштовуються цикли включення за бажанням – задавати норму води, тривалість;
 • Автономна пам’ять, настройки контролера зберігаються при відключенні електроенергії;
 • дощувачі ховаються в грунт і не псують виду зеленого газону, не заважають при прогулянках, захищені від пересування газонокосарки;
 • налаштовується кут поливу – радіус зрошення становить від 0 до 360 °, допомагає уникнути намоклих альтанок, лавок та інших об’єктів на території, поливається виключно газон;
 • передбачені гідранти дозволяють під’єднати шланги для ручного поливу, миття автомобіля;
 • налаштувати систему автополиву по Wi-Fi дистанційно через інтернет з телефону або ПК;
 • при наявності датчиків погоди системі вдається реагувати на опади і вітер, припиняючи роботу;
 • обладнання Hunter виготовляється із пластику, якому не страшні температурні перепади. Воно безвідмовно функціонує протягом десятиліть.
Висновок: система автополиву газону – невід’ємна частина сучасної присадибної ділянки, без неї неможливо уявити ландшафтний дизайн, а господар системи, людина, яка знає ціну часу.
Виклик співробітника KIEV HOME для замірів абсолютно безкоштовно.
093-877-333-7
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...