Крапельний полив малини

Правильний полив малини на полях

Малина відноситься до напівчагарниками сімейства Рожевих роду Рубус. Згідно біологічними особливостями, рослина пред’являє високі вимоги до родючості, вологості та водопроникності грунту. Для отримання високих урожаїв малини, плантація потребує правильного поливі на полях і ділянках України. Крапельний полив малини забезпечує високу врожайність ягід поряд з багаторічною продуктивністю кущів.

Вимоги до факторів росту

Малина на кущіМалина – звичний мешканець широколистяних лісів помірного поясу Євразії та Північної Америки. Коренева система малини неглибока, з кореневища материнської рослини виростають плодові пагони, відходить безліч додаткових коренів, що дають поросль. Для формування повноцінного врожаю, кущі повинні бути забезпечені наступними факторами зростання:

 1. сонячним світлом;
 2. поживними речовинами в легкозасвоюваній формі;
 3. водою.

Малину можна розташовувати в тіні, хоча рослини виносять півтінь, урожай значно знижується. Плодові бруньки закладаються в меншій кількості, що утворилися ягоди не наливаються без достатнього освітлення сонцем і високої вологості грунту. Найкращими грунтами є легкі і середні суглинки з великою кількістю органіки, добре утримують воду і одночасно мають пори для проникнення повітря. Реакція середовища краща нейтральна, можлива слабокислая. Культура не росте в жаркому кліматі з піщаної безструктурної засоленої грунтом.

Перед закладанням малинників в присадибних господарствах або на полях, протягом 2-3 років вирощують багаторічні трави, потім проводять оранку або перекопують грунт на глибину 22-25 см з оборотом пласта. Цей захід поліпшує структуру ґрунту, насичує профіль органічною речовиною, забезпечує кращу водопропускную здатність при поливі.

Як поливати малину?

Крапельний полив малини

Крапельний полив – сучасний спосіб поливу полів, серед яких плантації ягідних і садових культур. Він економічний, не заважає проходу техніки для міжрядних обробок. Як показує досвід, саджанці малини краще приживаються і вступають в плодоношення в результаті крапельного поливу. Кущі чуйні на одночасне зрошення з внесенням добрив і дають великий урожай. Такий метод ефективний на будь-якої площі і є основним для регіонів з нестійким природним зволоженням, де кількість літніх опадів не перевищує 200-300 мм.

Крапельний полив незамінний в сучасному фермерстві і присадибному господарстві. Системи крапельного зрошення дозволяють без витрат праці і часу в автоматичному режимі здійснювати полив саду або малинового поля. Правильний полив малини виключає пересихання і перезволоження грунту, рослини не втрачають продуктивності, одержання врожаю гарантовано.

Для малини можливо зрошення по смугах або борознах, коли воду зі шланга пускають по ряду у вигляді смуги шириною 60-70 см або по двом борознах в ряду з обох сторін від кущів. Такий метод є витратним. Полив дощувачами викликає опіки листя і розвиток грибних захворювань.

Як часто потрібно поливати малину?

Зрошування кущів малини на полеОбсяг води залежить від типу грунту. На легких супіщаних грунтах подають більше води. Вони краще пропускають її ніж важкі суглинки. Молоду плантацію можна поливати на глибину 25-30 см, грунт навколо дорослих кущів малини повинен бути зволожений на глибину 40-60 см. На один ряд дорослих кущів довжиною 100 м / п за один полив видається від 3,0 до 4,4 м ³ води згідно водяному лічильнику.

Відповідь на питання “як часто потрібно поливати малину?”, Залежить від фази вегетації і погоди. У періоди зростання, розвитку і плодоношення рослини відчувають різну потребу в воді. Протягом вегетації малини виділяють фенологічні фази:

 • розпускання бруньок – цвітіння;
 • цвітіння – плодоутворення;
 • плодоутворення – дозрівання;
 • збір – листопад (природний або після морозу).
Полив малини навесні не повинен бути частим. В першу фазу (травень – початок червня) досить полити кущі 2-3 рази. У період цвітіння поливи не проводяться. Під час від цвітіння до плодоутворення вологу подають одно- або дворазово.

Найбільша потреба у воді настає від освіти ягід до дозрівання, в період їх наливу. Влітку поливати чагарник потрібно 1-2 рази в тиждень. Якщо стоїть суха і дуже спекотна погода то поливайте через день. Після збору ягід зволоження скорочують до мінімуму. У жовтні дають подзимний полив і пригинають пагони до землі.

Як часто необхідно проводити полив ремонтантной малини?

Полив ремонтантной малиниЦвітіння і освіту ягід у ремонтантної малини відбувається двічі за сезон, а у багатьох сортів другого плодоношення розтягнуто в часі. Цей різновид чагарнику потрібно поливати частіше і більше. Поливну норму збільшують до 5,0 м3 на 100 погонних м ряду.

Особливості крапельного поливу рослин на полях

Крапельний полив на поле малини в КиєвіЗрошення є важливим фактором регулювання врожайності овочів, ягід, фруктів і винограду. Без поливу плоди часто виходять некондиційні, рослини гинуть, хлібороб зазнає збитків. Полив забезпечує гарантоване отримання врожаю, а значить – прибутку. Для цього поля обладнають автоматичними системами краплинного зрошення (АСКО).

Системи зрошення для поля включають:

 • водоисточник (відкритий водойму або свердловину);
 • водозабір з насосом і лічильником подачі води;
 • блок автоматизації і управління крапельним поливом;
 • систему фільтрації поливної води;
 • підземні трубопроводи;
 • надземні гнучкі трубопроводи – лейфлети;
 • вузол подачі добрив (інжектор);
 • дільничні повітряні клапани;
 • аксесуари – крани, старт-конектори, заглушки, фітинги;
 • краплинні стрічки або трубки для кожного ряду рослин.

Технічні параметри автоматичної системи крапельного поливу 10 гектарів малини:

 • середня поливна норма 1500 м3;
 • зрошувальна норма за сезон 15-20 тис. м³;
 • водовилів однієї крапельниці 1,8-3,6 л/год;
 • витрата води на 10 га – 2-3 тис. л/год;
 • відстань між крапельницями 0,33 м;
 • зовнішній діаметр трубок і стрічок 16 мм.

Замовити крапельний полив для малини

Ціна системи крапельного зрошення складається з вартості елементів і вузлів, необхідної кількості трубок або стрічок, насосів, автоматики.

Правильно змонтувати крапельний полив своїми руками досить складно. Необхідно врахувати масу чинників, розрахувати тиск в системі, інакше крапельниці не забезпечать потрібний виливши води.

При замовленні системи крапельного поливу в нашої компанії, фахівці проведуть иследование ділянки, виконають розрахунки, підберуть обладнання та здійснять його монтаж. Надалі проводиться технічне обслуговування системи, даються рекомендації по вирощуванню культур.

Фото наших робіт

Роботи з монтажу крапельного поливу проводилися в Київській області.

Монтаж системи крапельного поливу на поле з малиною Крапельний полив кущів малини на поле Трубки для поливу малини Зрошення поля з саджанцями малини Крапельний полив малини в київській області Збірка системи крапельного поливу на поле Трубки з крапельницями для малинового поля Бурхливе зростання малини після крапельного поливу Сонячні батареї для живлення автоматики на поле малини

Про те, як поливати малину крапельним способом, більш докладно йдеться в запропонованому відео.

ягоди малиниКрапельний полив малини забезпечить урожай цієї корисної і цінної ягоди. Купити краплинні трубки можна в нашій компанії. Ми розповімо про особливості крапельного поливу сільськогосподарських культур, малини, лохини.

Телефон для замовлення крапельного поливу малини 093-877-333-7
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *