будівництво ставків

Етапи створення ставка

Будівництво ставка або водойми в Києві і Київській області можуть зробити наші фахівці, фото побудованих ставків. Співробітники Kiev Home мають на рахунку десятки вдало виконаних водойм. Ми здійснимо Вашу мрію в стислі терміни і на професійному рівні.

Телефон для замовлення і консультацій т. 093-877-33-37

Створення ставка – відповідальний захід, варто серйозно до цього поставитися. Але якщо ви вирішили зробити ставок своїми руками, наші спеціалісти з радістю вам допоможуть.

1. Вирішити, який тип ставка Ви хочете побудувати.

будівництво декоративного ставка коропи які їдять з рукВи повинні вирішити, який тип водного життя ви хочете розводити. Це буде будинком для золотих рибок або коропів-кої? Чи вам подобаються декоративні рослини? Може, ви хочете тільки ставок з водоспадом, без риб і рослин? Тип ставка треба планувати залежно від ваших побажань, передбачуваного стилю ландшафту, архітектурного стилю будівель. Найбільш розповсюджена помилка при будівництві першого ставка – зробити його занадто маленьким. Невеликий ставок обмежує кількість риби і рослин.

Koї – ставок

будівництво ставка київ із зоною відпочинку

Декоративна водойма з безліччю Кої рибКої – ставок відрізняється від водного саду, коропи – кої обмежують кількість рослин, доступних для вирощування, простіше кажучи: вони їдять деякі рослини. Такий ставок має бути більший, тому що самі коропи – кої досить великі. Рекомендується для одного кої – ставка об’єм не менше 4м.куб.(4000л) чим більше, тим краще ( як порахувати об’єм ставка ). Глибина не менше 1 метра глибиною, 1.2 – 1.5 м. ще краще.

Водний сад

будівництво водойми на березі дерев'яна альтанка

Водний сад з безліччю декоративних рослинВодний сад зазвичай містить золотих рибок і різноманітні водні рослини. Водні сади, в умовах помірного клімату, мають бути не менше 2 метрів в глибину. У холодному кліматі глибина від 30 см до 40 см води нижче зони замерзання.

2. Вибираємо правильне місце.

Більшість ставків приємно виглядатимуть, якщо вони встановлені близько до будинку і добре видимі. Виберіть область, де можна спостерігати за водоймою круглий рік. Великі ставки притягують диких тварин, включаючи птахів і метеликів. Розмістіть ставок там, де стоки від дощу не тектимуть в нього, бо вони можуть принести добрива, хімікати й органічні залишки. Уникайте розміщення занадто близько до дерев. Опале листя потрібно буде прибирати.

Зростаючі кувшинки в побудованому ставку

Якщо ви хочете, щоб росло латаття, то розмістіть ставок там, де він отримуватиме, принаймні, від 4 до 6 годин прямого сонця. Тінь підходить для рибних ставків. Циркуляція води не є таким істотним чинником, але використання насоса дозволить вам зберегти у водоймі більше риби і здорових рослин. Насос потрібний для запуску фільтру, фонтану або водоспаду. Звук шумуючої води приносить задоволення. Проводячи будівництво ставків, передбачте використання біологічного фільтру. Це важливо, якщо ви тримаєте коропів–кої або багато золотих рибок.

схема циркуляції води в ставку

3. Розмір вашого ставка або водного саду.

Контур декоративного ставкаКращий спосіб побачити форму, використати мотузок або шланг і викласти контур на землі. Для золотих рибок або латаття глибина має бути всього біля 0,6 м. Ставкам, побудованим в холодніших районах, можливо, знадобиться глибина більша, щоб уникнути замерзання. Штучні водойми побудовані для коропів-кої повинні мати глибину від метра і більше, щоб ним було досить місця.

будівництво ставка розміром 2-3мБагато хто будує маленькі водойми, в яких не можуть прижитися ні рослини, ні риби. У таких ставках влітку сильно нагрівається вода, взимку перемерзає, бо малий об’єм кисню і простору для життя. Великий ставок є простішим в обслуговуванні і стабільнішим. Але мала водойма теж має право на життя і вноситиме свою родзинку без риб і рослин.
Майте на увазі, що після будівництва ставків і обробки каменем розмір буде на 30 см. меншим, чим ви собі це увляєте. Після того, як ви виклали форму, виміряйте максимальну довжину і ширину. Щоб побачити реальний розмір ставка, треба накинути з кожного боку30-60 см ( облаштування прибережної зони, камені, рослини, декор ).

4. Копаємо ставок або водний сад бажаної форми.

Щоб розмістити рослини, потрібно викопати нішу по усьому периметру близько 30 см глибиною і шириною 0,6- 1м. Копаємо частину водойми, що залишилася, з невеликим нахилом до водоспаду, якщо він включений в дизайн.

Зони ставка призначення

  1. Перша зона – дно – найглибша точка вашого ставка. Тут розміщують насос, що подає воду на фільтр і водоспади. За допомогою цього ж насоса ви можете спустити воду з водойми для його чищення і ремонту.
  2. Друга зона ставка частенько робиться під великим кутом, тому рідко використовується.
  3. Третя зона вашої водойми служить для розміщення різних водних рослин, тут досить прогрівається вода і проникають сонячні промені.
  4. Берегова зона призначена для декорування прибережної лінії каменями, рослинами, різними декоративними елементами.

5. Гідроізоляційний слой

Гідроізоляція для ставків і водоймищБутил-каучуковая плівка або EPDM- мембрана, одне і теж, – найпопулярніша гідроізоляція при створенні ставків. Розміри полотен доходять до 15.25 м. на 30.5 м. Міряти необхідний розмір слід в найширших місцях по дну, повторюючи усі вигини вашого ставка. Розмістивши плівку, максимально розпрямте усі складки, щоб вони не заважали подальшій обробці, кінці плівки повинні виступати за край водойми. Зайві частини обрізуються ножем. Під плівку рекомендується стелити агроволокно(геотекстиль), щоб уникнути ушкоджень. Якщо ґрунт на вашій ділянці нестабільний (піщані грунти), під гідроізоляцію доведеться створити бетонну подушку.

6. Укладання каменю

При будівництві ставків і водойм застосовують різні види каменю : піщаник, річкова і морська галька, граніт, мармур в т. п.

Укладання каменю в ставкуПоверх каучукової плівки стелять сітку для штукатурки і укладають камінь на водо – і морозостійкий клей. Дно водойми рідко мостять каменем, так дешевше і його легше буде обслуговувати, мити і так далі.

6. Розташуйте усі фільтри і / або скіммери в належному місці.

розташування фільтра ставка

скіммер для ставкаСкіммери призначені для очищення поверхні води і мають бути встановлені на належному рівні (якщо вбудований у берег). У випадку з донною огорожею води гофрована труба йде від насоса на фільтр, далі на водоспад. Якщо ви використовуєте скіммер, труба йде від скіммера до насоса, далі до фільтру, а від нього на водоспад. Стежте, щоб труба йшла по верху плівки, при ушкодженні вода залишиться в ставку, а не розіллється по вашій ділянці. Не варто гофровану трубу замазувати розчином або закривати масивними каменями, це додасть проблем в обслуговуванні вашого ставка.

7.Створюємо водоспади і струмки.

Якщо ви вирішили побудувати декоративний водоспад або струмок для вашого ставка, то в цьому випадку підстилаючий шар повинен ніби закутувати водоспад знизу і з боків, щоб уникнути витоку води, теж і для струмків, рівень води не має бути вищий за гідроізоляційний шар. Розкладіть гідроізоляцію, ретельно укладайте складки.
Грубо, будь-який водоспад можна розділити на 2 частини, внутрішня частина-основа, каркас водоспаду, він обернутий гідроізоляцією і зовнішня частина маскує і декорує вашу плівку. Труба, яка подає воду для водоспаду, повинна знаходиться саме усередині каркаса. Камені водоспаду скріплюються клеєм на цементній основі. Коли все готово і розчин висох, запускаємо воду і регулюємо напрям потоку, домагаючись потрібного результату.
Струмки, як і водойми, слід копати ширше від запланованого розміру, залишивши місце для обробки берегів. У струмку необхідно зробити деякі перешкоди з плит або каменів, такі каскади нададуть природності і повноти.

Схема ставка з каскадами

8. Заповніть водойму.

Після завершення будівництва, після того, як висохли розчин і клей, наповнюємо ставок водою, включаються струмки і водоспади. Рівень має бути на 10 (див. нижче) країв. Необхідно помітити рівень води на каменях. Водойма відстоюється добу, і якщо вода не падає, ставок готовий до експлуатації. Якщо рівень води падає, слід шукати витік. Заняття з пошуку дефектів нелегке, тому працювати потрібно акуратно, упевнено, усвідомлено.

9. Інші види обробки ставка або водного саду.

Більшість декоративних водойм, що мають обробку з каменю навколо ставка або водного саду, не виглядають природно. Якщо вашою метою є зробити ставок природним, то доведеться розглянути інші методи окантовки. Окрім традиційного методу окантовки тонкими каменями піщанику по краю водойми, можна також використати один або декілька шарів гальки по верху. Це забезпечує природніший вигляд і дозволить воді коливатися, не відкриваючи підстилаючого шару. Ви також можете створити окантовку “пляж булижника”, помістивши великий камінь на внутрішній стороні мілководого шельфу і заповнивши області гравієм і булижниками. Ви можете натуралізувати цю область, прищеплюючи дрібні водні рослини.

10. Додати водні рослини якнайскоріше після побудови ставка або водного саду.

Посадка рослин у ставку

Багато водних рослин виділяють поживні речовини, які могли б годувати водорості. Деякі з найбільш ефективних рослин Anacharis, водяний гіацинт, перо папуги і Bacopa. Можуть бути додані водяні лілії і інші рослини з поверхневим листям, щоб забезпечити тінь приблизно 66% площі поверхні при повному сонці. Менше охоплення також є прийнятним. Посадка рослин робиться в горщиках, щоб уникнути забруднення водойми ґрунтом.

Запускати рибу краще через декілька тижнів, коли налагодиться мікроклімат в ставку.

Ми сподіваємося, що ви знайшли корисну інформацію про будівництво власного водного саду. Якщо у вас є питання, будь ласка, зв’яжіться з нами, ми постараємося дати вам вичерпну відповідь.

Можете розповісти словами або показати фотографію вподобаної водойми, фахівці Kiev Home впродовж короткого часу підрахують його вартість, підберуть устаткування і дадуть Вам усі необхідні консультації. Ми можемо запропонувати Вам будівництво ставка будь-якого призначення в різних цінових категоріях, і Ви виберете саме той варіант, який Вас влаштує. Приступаючи до облаштування водойми необхідно прорахувати і врахувати багато нюансів: місце розташування, розмір, форму, призначення і так далі. Довірте реалізувати це завдання професіоналам.
Київ і Київська обл.

Замовити будівництво ставка т. 093-877-33-37

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

One thought on “будівництво ставків”

  1. Зробили ставок, дуже сподобалось. Швидко, якісно. Видно, що хлопці знають свою справу. Звернулась – і не пошкодувала. Дякую.

    Наталья

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *