Декоративні водоспади та їх монтаж

Декоративний водоспад як декор саду

Аква-дизайн є улюбленим прийомом майстрів по створенню динамічного інтер’єру або ландшафту ділянки. Декоративні водоспади не лише урізноманітнять загальну композицію саду, доповнять її і прикрасять, але і допоможуть сприймати об’єкт яскравіше, об’ємніше, вишуканіше. Правильно спроектований і виконаний водоспад стане справжньою родзинкою вашого саду або зони відпочинку біля будинку.

З чого монтуються водоспади?

декоративний водоспад

декоративний водоспад

Декоративні водоспади є складною структурою, де за вишуканим і красивим зовнішнім виглядом ховається праця майстрів-проектувальників, грамотно прокладені комунікаційні системи і організовані системи кріплення. Багато хто помилково припускає, що штучний потік води, що падає, можна організувати тільки на ділянці, яка має істотний перепад висот. Професіонали ландшафтного дизайну спростовують цей міф і стверджують зворотне. Водойму, із спадаючими в неї потоками води, можна побудувати де завгодно, головне – ця конструкція не повинна суперечити загальній композиції дизайну, а вдало її доповнювати.

 • конструкція має вигляд потоку води, що впадає в маленький ставок на ділянці;
 • каскадний потік, який поступово переходить в струмок;
 • спадаючі потоки, які сполучають між собою декілька водойм на ділянці;
 • конструкція розташовується на острові посеред водойми.
схема монтажу декоративного водоймища

схема водоспаду

Незалежно від того, чи буде присутнім ставок на ділянці, чи ні, декоративні мальовничі водоспади можуть прекрасно виступати самостійною конструкцією.
Багато хто вважає, що водоспад не може існувати без водойми, але це не так. Каскад з потоками води, може бути окремим елементом декору. Істотні переваги такого елементу проявляються:

 1. На ділянках з обмеженим простором;
 2. При дефіциті бюджету на будівництво водойми ( не вимагаються: обробка ставка, земельні роботи, облаштування систем фільтрації і т.д.);
 3. Мінімальний догляд;
 4. Нестандартний монтаж водоспадів ( опорні стіни, фасади будов, у середині приміщень, серед густо зростаючих насаджень).
водоспад з піщанику без ставу

водоспад без водойми

Сьогодні існує декілька типів штучних водоспадів

Окрім водного устаткування, водоспадні конструкції у своїй будові мають різний вигляд і породи каменю. Так сьогодні для монтажу подібної конструкції майстрами використовуються наступні види декоративного каменю:

 • природні матеріали – піщаник (валун і плити), кварцовий плитняк, бутові плити, річкова і морська галька. Вони лягають в основу спадаючого потоку, тим самим формуючи його рельєф і потрібний напрям потоку. Бій каменю або галька використовується для декорування дна водойми і захисту його країв від бризок, що розлітаються;
 • штучні матеріали – тут використовується полімер бетон (багатошарова структура, що має гідроізоляційне покриття, що до дрібниць імітує структуру і забарвлення натурального каменю), страдон (стоматологічний пластик, детально передає не лише структуру природного матеріалу, але з ним легко відтворити форму дерева, корала, рослини).
водоспад зі струмком

Штучний перекат із струмками

Живий, постійно циркулюючий потік води може перетворити не тільки садову водойму, але і повністю усю присадибну ділянку. Не має значення, який матеріал був покладений в основу ландшафтного водного порогу, штучний або натуральний, подібна конструкція у виконанні професіоналів радуватиме своєю безперебійною роботою не один десяток років.

Конструкційний матеріал для водоспаду

Нарівні з штучним і природним каменем для створення водних каскадів використовується цілий ряд інших конструкційних матеріалів і елементів:

 • пісок – основний заповнювач котловану під ставок на дачі, здатний згладити усі нерівності ділянки і виступити додатковим ізолюючим шаром;
 • скловолокно – використовується, як ізоляційний шар під водонепроникну оболонку;
 • плівка ПВХ або синтетичний каучук – утримують воду у відведеній їй місткості, не дають їй просочуватися у відкритий грунт;
 • цемент – лягає в основу корпусу;
 • будівельна клейова суміш – це єднальний елемент для валунів і каменів;
 • галька – виступає прикрашаючим елементом дна ставка.

Список основних конструкційних матеріалів для будівництва декоративного водоспаду на присадибній ділянці може різнитися. Все залежить від умов виконання замовлення, поставлених перед дизайнерами.

Особливості ландшафтних водопадів

декоративний водоспад з піщанику

водоспад з каменів

Штучні водоспади в ландшафтному дизайні можуть різнитися між собою по цілому ряду характеристик. Сюди відноситься не лише форма, розміри і висота. У них може бути різне призначення (сполучати між собою декілька водойм або виступити гирлом струмка), характер падіння води, тип обробки та ін. Садова водойма може мати екзотичний водоспад, декорований рослинністю, деревами, коралами. Стриманий дизайн характеризується переважанням штучних і натуральних каменів. Проте особливий попит мають комбіновані конструкції, де, нарівні з кам’яною поверхнею, зустрічаються садові і морські рослини.

Штучні водоспади можуть доповнюватися фонтанами. Вражають багаторівневі конструкції, потік яких плавно переходить в дзеркальну гладінь водойми. Вдале дизайнерське рішення – підсвічування водних потоків неоновим світлом. У темний час доби такі композиції залишать незабутнє враження від гри вогнів і переливань води.

Монтаж водоспадів Kiev Home

будівництво декоративного водоспаду

Вас зацікавила ідея організації і монтажу барвистої водойми у себе на присадибній ділянці або на території саду, прилеглій до будинку? Фірма Kiev Home зобов’язується виконати усі організаційні моменти і роботи в слушний для замовника час і термін. При цьому ми маємо в розпорядженні висококваліфікованих фахівців в області ландшафтного дизайну і будівельних робіт, що послужить запорукою успішного завершення проекту, незалежно від рівня його складності.

Дзвоніть для замовлення, отримання попереднього кошторису ☎ 093-877-33-37
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *