Гідроізоляція ставка – запорука його існування

Гідроізоляційні матеріали для ставка

Багато людей влітку люблять виїжджати на дачу, за місто, ближче до водойми. Вода завжди приваблювала і заспокоювала людину. Як же здорово мати на дачі водойму, зроблену своїми руками! І це під силу кожному, якщо є бажання. Вибір гідроізоляції ставка – важливий момент, і від цього залежить термін її служби (від 1 дня до десятків років).

Навіть невеликий ставок здатний сформувати на ділянці сприятливі умови для рослин, зростаючих поруч з ним . Озеро або ставок, крім естетичних функцій, може виконувати інші: як джерело для поливу рослин, для розведення риб і вирощування водних рослин. Дуже приємно просто посидіти біля води, подумати, розслабитися. Звичайно, будівництво ставка на ділянці вимагає чимало часу, підготовчих і будівельних заходів.

Коли буде визначено місце розташування водойми, необхідно вирити котлован. Але найголовніше питання – гідроізоляція ставка. Для природної водойми вона не потрібна, тому що такі джерела постійно поповнюються водою і мають таку підставу, що не дозволяє пропадати воді. А от для того щоб вода не йшла зі штучного водоймища, використовують різні види гідроізоляції.

Призначення гідроізоляційного шару

гідроізоляція ставка

гідроізоляція і обробка

Найголовніша і необхідна функція гідроізоляції штучного ставка – це втримати воду в ньому. А якщо дно котловану піщане або торф’яне, то вода там затримуватися не буде, вона буде йти в грунт. Крім цього, якщо не захистити дно і береги водойми, є ймовірність потрапляння туди поверхневих вод і води з грунту, яка може бути забруднена. Значить шар гідроізоляції буде виконувати наступні захисні функції:

  • Захистить водойму від протікання і найближчі споруди від підмивання.
  • Захистить воду в ставку від забруднення непотрібною органікою, пестицидами з грунту і т.д.
  • Захистить і утримає форму ставка, не дасть грунту зміщуватися і обвалюватися;

Види гідроізоляції і способи її спорудження

бутилкаучукова гідроізоляція

бутилкаучукова мембрана

Гідроізоляція ставка буває різною. Функціональність і довговічність ставка буде прямо залежати від того, який вид гідроізоляції вибраний. При вирішенні цього питання необхідно врахувати, які розміри водойми, призначення, форма, умови експлуатації та особливості конструкції. А робота, виконана неправильно, призведе до того, що дно замулиться або ставок залишиться без води, потягне ремонт штучної водойми. На сьогоднішній день існують види гідроізоляції:

  1. Найпопулярніший вид – поліетиленові, ПВХ, бутилкаучукові плівки. Поліетилен підійде для ставка будь-якого розміру і форми. Але у нього є недоліки: недуже стійкий до ультрафіолетових променів, нееластичний і недовговічний. Він добре захистить дно водойми, але укладати його потрібно тільки влітку, так як в холод він втрачає еластичність. Перед укладанням плівки на дно треба покласти спеціальне полотно (геотекстиль або агроволокно), щоб плівка була захищена від проростання рослин і і не прокололася об каміння. По краях плівку слід закріпити і замаскувати, можна обкласти землею і камінням. На дно засипають гравій і заповнюють водою. Поліетиленові плівки можуть застосовуватися в ряді випадків, але кращим і найчастіше використовуваним матеріалом вважається ПВХ плівка (у Києві ціна 4-7 $ за м²). Вона за всіма властивостями краща за інші поліетиленові покриття. Ще є плівка на основі каучуку. Бутилкаучукова плівка – дорогий матеріал (ціна м² 10-12 $ в Київській області). Вона прослужить не менше 5 років. Дуже міцний і легко укладається, матеріал кількох кольорів, який не боїться перепадів температури, що дозволяє укладати його незалежно від пори року.
  2. Бетонна гідроізоляція – цей варіант трудомісткий і найдорожчий, вимагає застосування спеціальних марок бетону, але довговічний. Звичайно, у нього є і недоліки, він дуже чутливий до перепадів температури і при усадці ґрунту деформується. Та й цю міцну гідроізоляцію зробити своїми руками без навичок складно. Тому краще для виконання цієї роботи залучити фахівців.
  3. пластикова форма для ставкаВикористання готової пластикової ємності: деформується через деякий час і промерзає в холодну пору року. Її просто встановлюють в котлован так, щоб краї виступали над рівнем землі приблизно на 2 сантиметри. Наливають воду, вирівнюють форму і по краях засипають землю, утрамбовуючи її. Склопластикову і пластикову гідроізоляцію не складе труднощів купити у спеціалізованому магазині.
  4. Популярна гідроізоляція, зроблена за сучасними технологіями – поліуретанова. Має такі переваги, як стійкість до змін температури і ударостійкість, безшовна і, в разі пошкодження, можна відремонтувати тільки пошкоджену ділянку, а не міняти весь матеріал.
  5. Глиняна гідроізоляція застосовується нечасто. Укладають глину декількома шарами, чекаючи просихання кожного шару. Шар глини повинен бути 30-50 сантиметрів. Треба пам’ятати, що на круті береги глину укласти неможливо, тому береги водойми треба робити пологими. Після повного висихання глиняного шару, насипають шар дрібного щебеня, потім шар гравію, потім річковий пісок. Це для того, щоб глина не розмивалася водою. Метод рідко використовується в зв’язку зі своєю непередбачуваністю (складно дати гарантію, знайти витік, знайти необхідну за складом глину).
  6. випробування рідкої гумиГідроізоляція ставка з рідкої гуми – це новий спосіб, який має перевагу над іншими варіантами. Він підходить не тільки для декоративних дачних водойм, а й для басейнів, а також для ставків, в яких розводять рибу. При облаштуванні гідроізоляції з гуми, спочатку кладуть геотекстиль на викопану форму і, закріпивши його скобами, розпорошують рідку гуму за допомогою розпилювача в кілька шарів. Це покриття стійке до проколів, витримує сильні морози, здатне ізолювати поверхні складних, ламаних форм і прослужить господареві не менше 20 років. Наносити на бетонні форми геотекстиль не потрібно. Рідка гума застосовується як гідроізолюючий шар в покрівельних роботах, при ізоляції фундаментів, підвалів, лоджій і т.д.
гідроізоляція ставка рідкою гумою

використання рідкої гуми

Отже, за умови правильного обраного гідроізоляційного матеріалу і способу його укладання, щасливий дачник буде з гордістю показувати знайомим і друзям свій декоративний мальовничий ставок.

З питань створення та реконструкції ставків і водойм телефонуйте нам, і фахівці Kiev Home допоможуть у вирішенні ваших проблем.

☎ 093-877-33-37

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *