Ставки для купання в Києві і Київській області

Купальні ставки і водойми

Ставки для купання є спорудами, зовні максимально наближеними до природних. Вони розділені на мілководну частину, де росте декоративна рослинність і є присутнім натуральний камінь, і глибоководна ділянка, призначена для плавання і пірнання. В обов’язковому порядку тут є зона регенерації і очищення води.
У даному випадку очищення води відбувається за допомогою біологічних фільтрів. Будуючи сучасні ставки для плавання і купання, інженери усе менше і менше використовують хімічні методи фільтрації рідини. Головне завдання технологів – добитися екологічної рівноваги в штучноствореній екосистемі, перетворити купальний ставок на закриту систему з функцією самовідновлення і самоочистки.

схема циркуляції води в купальному ставку

схема циркуляції води

Особливості купальних ставків

Хоча ставки-купелі, басейни і звичайні водойми виконують схожі функції, між ними існує ряд характерних відмінностей. Порівнюючи технічні і експлуатаційні характеристики водойм для купання, басейнів і звичайних міні-озер, можна помітити істотні переваги перших.

Відмінності ставків для купання від басейнів

 • басейни вимагають щотижневого обслуговування. Догляд проводиться 2-3 рази в рік і коштує він дешевше в 10 разів, у порівнянні з вартістю обслуговування першого варіанту;
 • очищення води у басейні проводять за допомогою хімічних методів і способів, що може привести до алергічної реакції у дорослих і дітей і обезводнення шкіри. У ставку вода залишається природною і живою, оскільки очищається вона біологічними методами. У даному випадку підтримуються усі санітарно-епідеміологічні норми;
 • пісочний фільтр, розташований у басейні, вимагає щотижневого догляду. Для його промивання потрібно до1000 л рідини, що пов’язано з додатковими витратами. Ставки для плавання не мають такого недоліку. Рідина тут набирається один раз при облаштуванні елементу ландшафтного дизайну і доливається у мірі випару;
 • у басейні воду в зимовий період обов’язково спускають, щоб уся інфраструктура не вийшла з ладу. Купелі використовуються у будь-яку пору року. Подібний стан речей, до речі, якщо на ділянці розміщується лазня;
 • плавальні ставки, завдяки природній формі і природному оформленню, вдало доповнять будь-яку композицію ландшафтного дизайну, коли як басейни обмежені у формі і методах оформлення. У їх вигляді відштовхують бетонні стіни;
 • може послужити постійним джерелом води для багаторічних рослин і дерев на своєму березі. Це допоможе облаштувати присадибну ділянку і заощадити гроші на поливі рослин;
 • хлор, як найбільш поширений метод дезінфекції води, ніколи не використовується для знезараження води в купальній водоймі, на відміну від басейну. На березі першого можна висаджувати рослини, занесені в Червону Книгу.
ставок з біоплато для купання

водойма для купання

Плавальні водойми завжди виступають окрасою будь-якої присадибної ділянки або території біля котеджу. Вони будуть улюбленим місцем відпочинку домочадців і гостей.

Плавальні і звичайні ставки – основні відмінності

 • вода в першому випадку завжди залишається чистою, її склад відповідає санітарно-епідеміологічним нормам, коли як за якістю води в другому випадку дуже важко угледіти;
 • завдяки сучасним методам будівництва, водойми для купання ніколи не втратять свої контури і геометрію. Береги звичайних міні-озер постійно розмиваються водою. Щоб підтримувати потрібний контур берегової лінії в першому випадку, треба постійно запрошувати будівельну бригаду, що пов’язано з грошовими витратами;
 • водойма-купіль має чіткі зони, тому в них купатися безпечно навіть маленьким дітям.

Як і звичайні, створені в природних умовах, плавальні водойми можна декорувати різними рослинами, каменями, галькою, види і типи яких підбираються під загальну композицію ландшафтного дизайну. Заселення ставка водною флорою пожвавлює його, наближає до природного міні-озера.

Ціна купального ставка

будівництво купального ставка в саду

будівництво ставка для купання

Вартість купального ставка залежить від багатьох чинників і у кожному окремому випадку розраховується індивідуально. Кошторис є обов’язковим доповненням проектної документації. Її складання проводиться до виконання будівельних робіт і затверджується тільки замовником проекту.

У першу чергу на кінцеву вартість впливають розміри і співвідношення зони купання до зони регенерації води. Недорогим варіантом є класичний купальний ставок без зони регенерації води. Устаткування, що фільтрує, розміщується на дні водойми в приямку або в технічному приміщенні неподалік. Наступний ставок з 15 % зоною регенерації. Окрім комунікаційних систем, тут передбачається наявність декоративних рослин. Дорожче коштують водойми, де зона регенерації води займає 30-50%, 60-70% загальної площі елементу ландшафтного дизайну. Незалежно від співвідношення робочої і купальної зони, на вартість впливає глибина. Чим вона більша, тим дорожче обійдеться об’єкт.

Далі на вартість кінцевого результату вплинуть гідроізоляційні роботи, використовуваний водонепроникний матеріал (бутил-каучук, пвх плівки,полімерні гідроізоляції), вартість геотекстилю (чим вище його щільність, тим він дорожчий), присутність допоміжних матеріалів (клей, герметик, планки, праймер). Так вартість укладання герметика може прирівнюватися до ціни за сам матеріал. Дорожче обійдеться спеціальна мембрана, проте гарантійний її термін експлуатації близько 30 років. Вона гнучка і еластична, в той же час відрізняється високою щільністю і міцністю. Вона легко набуває потрібної форми, не втрачаючи при цьому своєї цілісності. Бюджетним варіантом є ПВХ плівка. Вона не гниє, стійко переносить дію агресивних чинників довкілля.

система фільтрації купального ставка

система фільтрів для ставка

Важливим в ціновому питанні є тип системи фільтрації води. Він вибирається залежно від об’єму води у водоймі, наявності рослинності і риб, добової кількості добрив і корму, наявності механічних забруднень (листя з дерев, пісок, інше сміття), наявності хімічних забруднень (креми, гель для душу і багато іншого, що знаходиться на шкірі людини). В обов’язковому порядку встановлюються фільтри механічного і біологічного очищення і ультрафіолетова обробка води. За додаткову плату система оснащується аераторами, озонаторами, мідними електролізерами, водонагрівачами, дозаторами для корму риб.

Дорожче коштують водойми, де передбачена наявність не лише декоруючих рослин і водоростей, але і різноманітність рибок. Фонтани, впадаючі і витікаючі струмки, підсвічування також збільшать вартість ставка для плавання.

Ставки для купання від Kiev Home

Наша компанія Kiev Home пропонує організувати ставок для купання на вашій ділянці, згідно складеної проектній документації професійно, красиво, якісно.

ставок купальний в Києві

ставок з терасою

Що ми пропонуємо клієнтові:

 • повний комплекс послуг з будівництва купального ставка, тобто сюди входить складання проектної документації, 3d візуалізація, прокладення комунікаційних систем і риття котловану, гідроізоляція, пуско-налагоджувальні роботи, декорування та ін.;
 • ми забезпечуємо кожен наш проект тільки якісними комплектуючими;
 • у нас є досвід і тільки професійне устаткування;
 • у розпорядження клієнта поступає тільки кваліфікований персонал, який не перший рік займається створенням плавальних водойм.

Ми створимо унікальний проект вашого ставка для купання, в точності до дрібниць утілимо в життя ваші найсміливіші мрії, забезпечивши сучасними системами комунікацій і очищення води. Дизайнери Kiev Home креативно і грамотно підійдуть до питання декорування водойми. Окрім високої якості виконання роботи, наша компанія пропонує приємну для клієнта цінову політику.

Телефонуйте з усіх питань щодо ставків ☎ 093-877-33-37

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *