Флора і фауна декоративного ставка

Заселення ставка рослинами і рибами

Останнім часом модно стало робити штучні ставки у себе у дворі. Багато власників, облаштовуючи домашні декоративні ставки, задаються питанням, а які рослини варто і можна тримати там? Заселення ставка – важливий етап в облаштуванні ландшафту ділянки. Давайте познайомимося з флорою і фауною таких ставків ближче.

Флора декоративного ставка

Почнемо з флори. Треба зауважити, що рослини будуть відрізнятися, залежно від сили руху води. Для водойм зі швидкою течією, водоспадами необхідні одні рослини, для спокійних, застійних ставків – інші. У ставку можуть рости рослини наступних груп:

  • глибоководні;
  • оксигенаторні;
  • плаваючі;
  • прибережні.

Бажано мати рослини кожної групи для підтримки природної екосистеми.

Висаджувати і заповнювати водою ставок рекомендуємо поетапно. Почати необхідно з глибоководних рослин і рухатися поетапно вгору, висаджуючи їх у пакетах або контейнерах.

водяні лілії, німфеї

Німфеї (латаття)

На дно помістіть німфеї (латаття, вони ж водяні лілії). Заповнювати водою ставок слід акуратно, не розмиваючи землю в контейнерах, в яких ви висаджуєте рослини. Якщо водоймище достатніх розмірів, ви можете підбирати рослини різних розмірів і красиво поєднувати їх.
рослини прибережної зони

пистия, частуха, незабудка болотна

телоріз алоевідний

телоріз алоевідний

Якщо ви вирішили побудувати купальний ставок з біоплато, в ньому недалеко від берега варто помістити групу прибережних рослин, хоча вони чудово підійдуть і для рибних ставків і водних садів. Таких як болотна незабудка, очерет, частуха. Висажувати такі рослини краще групами, щоб не затінювати водойму. Рослин для прибережної зони безліч, так що декорування берегової лінії не складе труднощів, також ефектно виглядають тілоріз алоєвидний, водні гіацинти (не тільки порадують соковитими, яскравими листям, але й дадуть прекрасні суцвіття), лімнобіум, сальвінія і т.д.

А на поверхні варто розмістити плаваючі рослини. Вони можуть заповнити половину поверхні вашого ставка. У грунті вони не закріплені, але чудово очищають воду. До них відносяться ряска, азолла і пістія. Вибираючи, враховуйте свій кліматичний пояс, так як умови життя для цих рослин необхідні різні.

рослини оксигенатори для ставка

елодея, кушир, жовтець водний

Особливу увагу варто приділити рослинам-оксигенаторам. Вони необхідні для фільтрації та збагачення води киснем, знищення відходів життєдіяльності риб та притулку для мальків. І догляд за ними легкий – проріджувати і обрізати своєчасно. Вибрати ви можете роголистник занурений, болотницю голковидну, жовтець і тілліе, перистолистник і т.п.
Оформити міні-озеро можна прибережними папоротями, осокою, ірисом і губастиком гібридним. Подібні рослини пом’якшують лінію берегів, надаютьводоймі відповідного вигляду і покращують естетичне сприйняття водойми. З північної частини водоймища, за 2-3 метра, можна висадити чагарники, деревця, наприклад, вербу. Вони захистять греблю від вітрів і перегрівання.

Фауна штучного водоймища

Закінчивши висаджувати рослини, можна зайнятися фауною міні-озера. У штучному озерці прекрасно будуть жити і радувати око черепашки, тритони і жаби. З риб можна запустити невибагливих золотих рибок і різні види коропів-коі. Якщо ви хочете милуватися рибками, то на дно ставка краще засипати гравій, а не пісок.

коропи кої і черепахи

коропи Коі, золоті рибки, черепахи

Для того щоб утримувати риб, необхідно виконати деякі умови:

  1. розмір поверхні ставка більше 5 кв. м. і глибина більше 1 метра;
  2. дотримуйтесь співвідношення: 1 кг риби на 1 кубічний метр;
  3. додавайте в ставок тільки відстояну воду;
  4. забезпечте рибам достатню кількість кисню;
  5. Не допускайте потрапляння пестицидів у воду.
Зробивши декоративну водойму і заселивши її рослинами і рибами, ви вчинили грандіозну роботу. Але це всього лише половинапроробленої роботи. Інша половина не менше грандіозна, і це – догляд за всієї екосистемою ставка.
Оцініть статтю, це для нас важливо ☑
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *