укладка доріжок з піщанику

Доріжки з піщанику

Доріжки – невід’ємна складова будь-якої ділянки, особливо якщо вона має великі розміри і розділена на зони. У цьому випадку для укладання доріжок частенько застосовують натуральний камінь. Піщаник – один з не багатьох матеріалів, який як і раніше тримає марку і не виходить з моди. Міцний і легкий у догляді, а його різноманітність в кольорах і структурі робить цей матеріал пріоритетним у багатьох стилях благоустрою ділянки. Неповторність форм і візерунків надасть вашим доріжкам деякий шарм, природну могутність і багатство. Доріжки з піщанику відмінно впишуться в картину вашого дизайн-проекта, будь це замок з високою кам’яною огорожею або ж будинок в стилі хай–тек.

Доріжка з піщанику

декоративне укладання піщаника

При виборі піщанику слід звернути увагу на його товщину. Для облаштування ваших доріжок досить піщанику завтовшки в 3 см. Якщо ж ви вибрали цей матеріал і для в’їзду, то тут товщина каменю має бути не менше 5 см, інакше він просто трісне під масою автомобіля.

Отже, тепер камінь на вашій ділянці вимагає підготовки до безпосереднього укладання доріжок. Перед використанням камінь необхідно ретельно помити щіткою, щоб змити з нього залишки глини або інших матеріалів, що залишилися на нім, після видобутку в кар’єрі. Камінь помитий, і тепер слід дочекатися повного його висихання.

Основа для доріжок

Тепер поговоримо про основу доріжок, їх спорудження і підготовку. Основу під доріжки з піщанику необхідно робити бетонною. Спершу необхідно зняти 15-20 см шару ґрунту. Ширина нашої доріжки буде, приміром, 80 см. На дно траншеї утрамбувати щебінь шаром в 8-10 см, перед цим ретельно застеливши геотекстилем. Отже, подушка з щебеня готова, настав час встановлювати опалубку, враховуючи усі повороти і вигини майбутньої доріжки. Далі викопану площу необхідно залити бетоном. Товщина бетону має бути не менше 10 см, а майбутня доріжка вищою за рівень землі на 5 см з урахуванням каменю. По-перше, така висота дозволить безперешкодно стікати воді, що потрапила на доріжку, а по-друге, газон біля доріжок не буде вилазити на них.
Основа висохла, затверділа і готова до свого перевтілення в красиву доріжку. Перед укладанням піщанику на доріжки, основу необхідно промести і прогрунтовати. Коли ґрунтовка висохне, основа повністю готова. Для того, щоб доріжка мала рівну, горизонтальну площину, необхідно натягнути направляючу нитку (ідеально підійде взуттєва). Нитки натягнуті, можна приступати до укладання каменю.

Укладання піщанику

укладка піщаника

укладка піщаника на доріжці

Заздалегідь помитий піщаник укладаємо на розчин клею для каменю і зовнішніх робіт. Розчин не має бути рідким, інакше камінь пливтиме, але і не дуже густим. Камені викладаються подібно до мозаїки, максимально підганяючи один до одного відразу на свіжо приготований розчин. Шви між каменями заповнюються тим же розчином. У процесі роботи вам можуть і попадатимуться листкові камені. Такі камені необхідно розшаровувати, і якщо товщина отриманого шару дозволена для укладання, то цей камінь піде в роботу. Укладання доріжок з піщанику – процес нескладний. Не забувайте змивати клей з поверхні укладеного каменю, щоб він не встиг застигнути.

Отже, доріжка підібрана і викладена на основу. Укладена доріжка повинна простояти добу, і, бажано, щоб на неї не наступали. Після того, як уся конструкція висохла, необхідно зачистити шви. Затираються вони за допомогою води і звичайної щітки по металу. Шви зачищені, непотрібні залишки розчину змиті, доріжка готова. За бажанням, доріжку з піщанику можна розкрити спеціальним просоченням “мокрий камінь”, вона надасть їй більш вираженого вигляду, а також захистить від атмосферних дій.

Якщо ви шукаєте виконавців для укладання натурального каменю (сланець, піщаник, галька, “локшина”), дзвоніть, і наші фахівці раді будуть допомогти.

тел. 093-877-33-37 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *